Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lehetséges valahogyan csokimáz...

Lehetséges valahogyan csokimázat készíteni kristálycukorból és keserű kakaóporból?

Figyelt kérdés
gondolom a cukrot vízzel fel kell olvasztani utánna meg a kakaóport hozzáadni. de mik a pontos arányok? igen tudom nem ez a hivatalos módja a csokimázkészítésnek de most vészhelyzet van!
2015. jan. 19. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Én keményítővel ismerem de arra nem találok receptet

2015. jan. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem nem csokimáz, hanem kakaómáz. A csokimázban kakaóvaj is van.
2015. jan. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet belőle készíteni. 2 ek. kristálycukrot 2 ek. kakaóporral 2 ek. lobogó forró vízzel elkeverünk, pár percig melegítjük, míg folyós nem lesz. Hozzáadunk 2 deka vajat, elkeverjük, és máris kenhető egy átlagos méretű tepsi sütire, vagy egy tortára.
2015. jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
már megcsináltam mielőtt választ elolvastam volna de azért kösz. extra kevés vizet felforrósítottam kistányér cukrot hozzáadtam felolvasztottam aztán kakaóport az elején elég híg volt de idővel megszáradt és olyan volt mint az igazi csoki!máz!
2015. jan. 19. 20:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Margarin vagy vaj kell hozzá porcukor, kakaópor és pici tej. De pontos arányokat nem tudok, annyi biztos, hogy egy nagyobb darab zsiradékhoz kell 3-4 kanál cukor 1-2 kanál kakaópor, és kb 2 kanál tej. Össze kell olvasztani.
2015. jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hidegen is lehet, 20 dkg cukor, 2 ek kanakó, 2 ek olaj és 2 ek forró víz.
2015. jan. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!