Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi a különbség a szódaszifon...

Mi a különbség a szódaszifon és a habszifon között?

Figyelt kérdés
Illetve lehet használni habszifont szódavíz elkészítéséhez?
2015. aug. 8. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Az egyik szódát gyárt, a másik meg tejszínhabot.
2015. aug. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, mert a habpatronban kéjgáz van (dinitrogén-oxid), a szódapatronban széndioxid. Emlékeim szerint más a patronok mérete. A habszifonnak a kimeneti nyílása felül van, szerintem mások a nyomásviszonyok is a két készülékben.
2015. aug. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az egyik a szodavizhez kell, a masik a tejszinhabhoz.
2015. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A szódaszifonban levő széndioxid oldódik a vízben, enyhén savanykás, szénsavat tartalmazó szódavíz készíthető vele. A tejszínnel nem reagál megfelelően, mert oldódik a tejszín víztartalmában, ezért nem habosítja fel kellően és az íze is savanyú lesz. A habpatronban levő nitrogénoxid viszont a vízben nem oldódik, ezért a víz/tejzsír emulziót felhabosítja.
2015. aug. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyforma méretűek a patronok, a nyakukon van valami jelzés.


Nekem rémlik hogy azt írta a használati utasítás hogy lehet, csak fejre kell állítani a kinyomáshoz mert nincs benne az a cső ami lemegy az aljára. De most rákerestem és azt írja hogy habszifonban csak habot, szóval ezt lehet hogy csak képzeltem.

2015. aug. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
habszifonba szódapatront hassználnék
2015. aug. 9. 10:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jönne ki belőle a cucc, mert más a palack kinyomórendszere. Vagy kilövellne a tetején a csőből, ahogy betekered a patront, de ezt csak feltételezem. Gondolom, nem véletlenül van külön a habhoz és a szódához a szifon.

Próbáld meg, ha gondolod, de írd majd ki, mi történt, most már kíváncsi vagyok:-)

2015. aug. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
16%
az hogy az egyik üvegből készűlt a másik meg fábúl
2015. aug. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Háát megtőtöttem vízzel belenyomtam a patront oszt megittam a bubisvizet.

Magyarázat: a nyomást elbírja, ha az 1 literesbe nem 2 patront nyomok, fejel lefelé kell tartani a flakont amikor kiereszted a szódát!! (azért mert nincsen cső ami az aljáról nyomná ki a vizet)

Azért tettem fel a kérdéseket mert eldurrant egy régi tömítés és azt hittem, hogy valamit elronthatok de csak kicserélem és már megy is! Köszi a válaszokat!

2015. aug. 10. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!