Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Vízforraló vagy teáskanna?...

Vízforraló vagy teáskanna? Pro és kontra.

Figyelt kérdés
Elsősorban tea főzéshez kellene. :)

2016. dec. 18. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Otthon teáskanna, munkahelyen vízforraló.
2016. dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van mindketto, a teaskannat jobban szeretem. Tobbet is hasznalom. A vizforralo sok helyet foglal. A teaskanna meg el van az edenyek kozt a szekrenyben, ha eppen nincs hasznalatban. A vizforralonal meg olyan maceras a vezeteket feltekerni, az alja leesik mire felvarazsolom a felso szekrenybe, ahh nagyon nem szeretem. Munkahelyen viszont hasznos. Vagy olyan helyeken, ahol nem eletvitelszeruen vagy, de sokat ott toltesz, pl ilyen kis hetvegi hazak, vagy gazdasag.
2016. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 aperitif ***** válasza:
100%
Ha elég tágas a konyha, elfér a pulton a vízforraló (mikró, kenyérpirító, kávéfőző, minigrill, robotgép, turmix, gofrisütő, és még ki tudja mi, ami alapfelszereltségnek számít), akkor jobb a vízforraló. Ha kevés a hely, és minden teához elő kell venni, majd utána elpakolni, akkor praktikusabb egy kanna.
2016. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

teáskanna, abba bele tudom tenni a teafiltert, a vízforralóba nem raknám be


(a gofrisütő és minigrill mióta számat alapfelszerelésnek???)

2016. dec. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát én albérletben lakom, az itt felsorolt alapfelszerelések közül csak a mikró van meg... :D még egy pirítósom sincs, de nem is hiányzik. Én is a kanna felé hajlok, köszi a válaszokat :)
2016. dec. 18. 15:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Vízforraló: nem fut ki, nem kell rá odafigyelni, kikapcsol magától ha ott hagyod. Másra is jó, nem csak teára. Kívülről a modern vízforralók nem tűzforróak, így pl. gyerek se égeti meg magát vele ha véletlen hozzányúl. Könnyen tisztítható.


Teáskanna: ha nem veszed le a tűzhelyről időben nem lesz jó vége, jobban oda kell figyelni rá, kívülről is forró, óvatosan kell vele bánni. Szálas tea készítése macerás benne, és nehezebb tisztítani.


Szerintem egyértelműen vízforraló.

2016. dec. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 aperitif ***** válasza:
53%

#4, semmilyen fém teáskannába nem tenném bele a filtert.


A gofrisütőt, és társait, mint alapfelszereltséget némi szarkazmussal írtam, ugyanis tegnap egy válaszoló azt írta, hogy a mosogatógép is alap :)

2016. dec. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

Lábos.

Sosem értettem, mire jók a fentiek, semmi előnyt nem sikerült felfedeznem bennük eddig, úgyhogy nekem nincsenek :)

Rengeteget teázom, olyan üveg teáskannám van, amibe bele kell önteni a vizet s filteres résszel rendelkezik a teafű számára, de nyilván az edényről van szó vízforraláshoz. Amire kb. bármi jó.

2016. dec. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nem csak fémből készült teáskanna létezik :)
2016. dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!