Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Te hogyan készíted a krumplipü...

Te hogyan készíted a krumplipürét?

Figyelt kérdés
2017. nov. 12. 23:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%
Pépesre tört főtt krumpli, vaj, só, adagolva forró tej, habverővel simára keverve.A felnőttekébe kicsi fehérbors is kerül.
2017. nov. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
97%
A kurmplit Jó sós vízben megfőzöm, leszűröm, forró tejjel és rendes mennyiségű vajjal, robotgép habverőjével habosra keverem. Utánna sózom, ha szükséges.
2017. nov. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Én meghámozom a krumplit, kockákra vágom, sós vízben megfőzöm. Leöntöm a felesleges vizet, vajat adok hozzá, villával összetöröm, majd forró tejjel elkeverem. Ha kell még, sózom, borsozom.

A főételtől függően vagy így hagyom, vagy teszek bele petrezselymet/piros paprikát/bazsalikomot stb.

Nagy könnyű, habos állagú, de nem teljesen homogén krumplipüré lesz így belőle. Jókat írtatok egyébként! A hagymás nagyon tetszik. Biztosan kipróbálom. Köszi!

2017. nov. 13. 08:56
 14/19 A kérdező kommentje:
Akik meg lepontoztak mindenkit, hát remélem elkapja őket a cifra fo.sás
2017. nov. 13. 09:00
 15/19 anonim ***** válasza:
96%

Én is a főételhez való passzolás - szín és ízbéli- jegyében, alap krumplipüréhez szoktam tenni összetöréskor főtt brokkolit, sütőtököt, céklát pl, persze ezek fűszerezése is más, mind tejes-vajas simáé.

Ha dinsztelt hagyma is kerül bele, mi azt hagymás törtkrumplinak nevezzük.Ez is gyakori köret és finom.

2017. nov. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 piriiiii ***** válasza:
82%

Feltöröm a krumplit, teszek hozzá tejet, vajat, sót.

Botmixerrel krémesre dolgozom.

Nekem legalábbis így a kedvencem, de szinte bárhogyan megeszem.

2017. nov. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
96%

Tényleg nagyon sok jó ötletet olvashat az ember, örülök a kérdésnek, és a válaszoknak.

(a magamét már leírtam, de azt is lepontozták... :))

2017. nov. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
80%
főtt krumpli, vaj, tej vagy tejszín, szerecsendió, robotgéppel pürésítve.
2017. nov. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
93%
Akár a 18-as, de szerencsediót csak magamnak szórok, a kedvesem nem szereti.
2017. nov. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!