Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Érvek és ellenérvek: Érdemes...

Érvek és ellenérvek: Érdemes fritőzt venni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 15. 18:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez eléggé attól függ, szükséged van-e rá.

Én sosem vennék, macerás és bár szeretem a sült krumplit, az étrendemben kis szerepe van, mást pedig nem igazán sütök benne, túlságosan morzsálódnak. Van fritőzöm, de az évi 1-2 kipucolás is nagy macera (rengeteget főzök, megszoktam a napi több óra konyhai munkát zsíros étrend mellett, de ez így is egy külön szint) s gondolkodom rajta, hogy kidobom. De abban a legjobb a sült krumpli, no meg bármi másban, amibe sok zsírt teszek, de serpenyőből minden sütés után kiöntögetni, brrrr.


Gondolom, elég szubjektív vélemény, de az embernek általában ilyen van.

2018. febr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem. Ritkán használnám. Másban is meg tudom csinálni, amit kell.
2018. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem. Gyakran használom, pedig egyedül élek. A sült krumplit, és a rántott dolgokat imádom, ezért fritőzben készítem el. Havonta tisztítom ki.
2018. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Nekem sosem volt de a családban azt láttam, hogy az elsó használatba vétel után 1 éven belül a fritőz a kamra polcán végezte. A sültkrumpli valóban nagyon finomra sül benne, de a tisztántartása elég macerás. A mérete miatt szerintem panelkonyhában még rövidebb a pályafutása.
2018. febr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%
Nem érdemes. Korszerűtlen, elavult.
2018. febr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretem a rántott dolgokat és a sültkrumplit, de megveszek az olajszagtól, amivel a sütés jár. Ezt ki lehet küszöbölni fritőz használatával? Előbb fel kell melegíteni az olajat, kinyitni a fedelet és csak utána kerül bele az étel, ugye?
2018. febr. 15. 20:11
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
A feleségem jobban szereti a Tefal Actifry sütőt, amibe tényleg 1teáskanál olaj elég.
2018. febr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik. Utánanézek. Ugyanolyan finom benne az étel?
2018. febr. 15. 20:23
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért éri meg venni, -akkor ha sok ilyen ételt készítesz- mert gyorsabb, és egyenletesebbet süt. És az olaj is tovább használható, a "primitívebb " változatokban. (a jobbak sokkal rosszabbak)


Olajszag semmivel nem lesz kevesebb. Ahhoz nem fritőz kell, hanem csoda. Az olajban sütés olajszaggal jár. Ezt nem fogod tudni kivédeni semmivel.


Az olaj nélkül sütés nem jár ugyan annyi olajszaggal.... De természetesen fényévekre van egy normál olajsütő gyorsaságától, és a végeredménytől is.

2018. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is Actifry-om van, inkább olyannak képzeld el, mint mikor sütőben megsütöd a krumplit, nem teljesen olyan, mintha bő olajban sütnéd.

Viszont ha ez nem zavar, akkor jó befektetés, és nem elhanyagolható, hogy sokkal egészségesebb a benne elkészült étel. Nincs fröcskölő olaj, büdös szag, nem kell mellette ott állni, a 12 éves öcsém is tudja használni :)

2018. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!