Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Érvek és ellenérvek: Érdemes...

Érvek és ellenérvek: Érdemes fritőzt venni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 15. 18:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%

Mi elég sokszor készítünk sült krumplit, meg rántott mindenfélét.


Èveken keresztül volt több fajta fritözünk, de mindegyiknél a tisztítása rengeteg munka volt. Amikor az utolsó tönkrement, vettem egy nagyméretü, mély serpenyöt jól záródó fedövel és azóta ezt használom.

Semmivel sem nehezebb sütni benne, mint a fritözben, viszont használt után egyszerüen beteszem a mosogatógépbe, ahol teljesen tiszta lesz.

Most már egész biztos vagyok benne, hogy nem veszek többé fritözt, mert ennek a megoldásnak hátránya nincs, csak elönye.


Az olajszag ellen meg csak egy jó elszívó a megoldás, ami kivezeti a szagot meg a párát. Amióta ilyen van, azóta nincs olajszag sütés után.

2018. febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A fritőz tisztítása egyébként baromi egyszerű, többek közt erre is utaltam, mikor azt mondtam az előbb, hogy a "gagyibb" (-nak véltek) sokkal jobbak, mint a "jobbak.


Azokat ugyanis pont 1 másodperc elemeire szedni, mert csak össze van pakolva, és ugyanúgy mehet a mosogatóba, vagy mosogató gépbe.

Csak nem összeépítettet kell venni, de aki dolgozott már ipari méretűvel, annak meg se fordulna a fejében ekkora hülyeség, mert az tényleg szívás.


Ami meg az actifryt illeti, amellett, hogy semmivel nem rövidebb elmosni, mint egy fritut, (a fent említett kategóriából) nagyjából kb 8-szor annyi ideig sül benne az étel, hiszen a hőközvetítő az a levegő, (mint egy légkeveréses sütő) nem pedig az olaj.

A végeredmény jó, finom, nincs vele baj, csak köszönő viszonyban sincs a bő zsiradékban sült végeredményéhez, logikusan, hiszen nem abban sül.

2018. febr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezer éves tefalom van,nem adnám semmi pénzért kivéve ha olyan serpit adnának helyette amibe egyszerre megsül 7 szelet rántott husi,de olyat még nem találtam.
2018. febr. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Mi most vettünk panel lakásba egy ilyet :

www.arukereso.hu/olajsuto-c4109/hausmeister/hm-6927-p332542653/#velemenyek


Isteni finom benne minden, és egy mozdattal ki lehet venni az olaj tartályt, Amit kb 2 perc alatt el lehet mosni. Akár mosogatóban, akár gépben.

Mi az erös olaj szagot, és a fröcsögést akartuk megszüntettni. Ezzel, meg egy elszivoval 90% osan sikerült.

Én ajánlom.

2018. febr. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen, de libazsírt tegyél bele olaj helyett. A zsír magasabb hőn bomlik el, a libazsír pedig sokkal finomabb ízt ad az ételeknek. Előtte már olajsütőben sütöttem évekig, az eredmény egy epekő lett sajnos. Ekkor egy hirtelen ötlettől vezérelve lecseréltem a folyton kizselésedő hitvány növényi olajat libazsírra és a kő növekedése megszűnt, az emésztésen is helyreállt. Sokkal több sütést bír ki egyébként a zsír az olajhoz képest, szóval alig drágább libazsírban sütni. - Ellenben sokkal egészségesebb. Ha rajtam állna, olaj használatot kizárólag főzéshez engedélyeznék a közétkeztetésben is.
2018. febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Tejinashi ***** válasza:

Inkább halogén sütőt vegyél, az olcsóbb és nem kell bele olaj, vagy legalábbis jóval kevesebb, valamint könnyebb tisztítani. Ugyanúgy süthetsz benne húst, krumpli, még tojást is, főzhetsz benne levest is: [link]


Nekem ez van és örülök, hogy ezt vettem.

2018. febr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
ez kizárt dolog mert nem tudom
2018. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ugy latom egyedul vagyok azzal, hogy nekem nem jott be anno a fritozben sult krumpli, mert mamam is meg anyam is meg en is serpenyoben sutottuk elotte es utana is. Nem jott be sajnos, es ezt senki mastol nem hallottam meg szal valami baj lehet velem. :)
2018. márc. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!