Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Érdemes fritőzt vásárolni...

Érdemes fritőzt vásárolni előnye hátránya? Van különbség a serpenyőben sütött rántott hús és fritőzben készült között?

Figyelt kérdés
2014. márc. 20. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Mi nagycsalád vagyunk,igy fritőzt használunk.Előnye sok hust,krumplit stb-t harmadannyi idő alatt,és 3-szor annyit készít. Nem mellesleg az olajat utána leszürjük,és ujrahasználjuk.Tehát pocsékba nem megy. Viszont 1-2 főre nem éri meg fritőzt használni.Különbség szerintem lágyabb a hus a fritőzben,mivel teljesen ellepi a nagy hőfoku olaj míg a serpenyő száritja a husit
2014. márc. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes, de nem rántott dolgokhoz, mert akkor cserélheted benne az olajat minden használat után. Mi csak hasábburgonyához használjuk, így tiszta marad az olaj, és többször is lehet ugyanabban az olajban sütni.
2014. márc. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ szerintem, milyen sűrűn esztek ilyesmit. Manapság azt mondják, nem egészségesek az olajban sült cuccok és az étolaj többszöri használata rákkeltő lehet. Kérdés, ezt mennyire lehet elhinni, és hogy téged zavar-e. Én nem vennék, mert kb. havonta egyszer eszünk olajban sült ételt, nekem nem érné meg.
2014. márc. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A fritőz termosztátja mindig a kellő hőfokon tartja az olajat, így nem szívja meg magát zsiradékkal (ha hideg), illetve nem is ég meg( ha túl forró). Lehet kapni fritőzzsírt, én azt tennék bele. Lehet drágábbnak tűnhet de többszörösét kibírja, mint a hagyományos étolaj (ízre is jobb a benne sült étel). Mi ketten vagyunk és fritőzt használunk, így szerintem 2 személyre is megfelelő. Másrészről lehet kapni akár olyan kicsi fritőzt is amivel még 1 személyre is tudsz sütni. Szerintem mindenképpen jobb mint a serpenyős megoldás, ott ha nem vigyáz az ember hamarabb tönkremegy az olaj.
2014. márc. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Amellett amit korábban leírtak még azt tenném hozzá, hogy ezek a javaslatok kizárólag a minőségi fritőzökre vonatkoznak. A pár fémlapból meg egy melegítőből álló kínai szarok, amiket néha 5e-ért is árulnak puszta pénzkidobás.


Mivel a minőségi fritőz ugyanúgy 20-nál kezdődik, mint egy olajmentes kiadású, én meggondolnám, hogy van-e szükség arra.

2014. márc. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy előnye, hogy lehet benne szabályozni az olaj hőmérsékletet, így az nem hevül túl, kevesebb káros anyag keletkezik benne.
2014. márc. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 20-től kezdődnek egy baromság. Tefal fritőzöket lehet venni 10 körül. A drágább változatok részeire szedhetők, mosogatógépben moshatók stb. Más funkciókat tud, amik kétségtelenül hasznosak. De márkás alap gépet is lehet venni normális áron. A plusz dolgokat meg mindenki eldönti maga, hogy szüksége van-e rá.
2014. márc. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Max 25000ft szánok rá.

Olyat szeretnék ami könnyen tisztitható,és esetleg forgó tartályos is az külön jó lenne.

Egyenlőre a Tefal ,és Aeg ami szóba jöhet de még keresgélek.

Az olaj pedig amit használni szeretnék ,mert többször lehet mint a sima étolajat az fritőz olaj ,vagy zsír.

[link]

Most is ilyet használok csak serpenyőben.

2014. márc. 20. 11:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld ki a sütőben süthető sült krumplit. Én most találtam rá, és nagy könnyebbség olaj nélkül sütni (nem fröcsköl, az összeset be tudom egyszerre rakni stb).
2014. márc. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
25-ért már elég jót tudsz venni. A többi válaszoló pedig kicsit már úgy látom eltér a kérdéstől, ami arra irányult a serpenyő vagy a fritőz a jobb. Nem azonos jellegű ételek készíthetők fritőzben és sütőben...! Mostanában nagyon lehúzzák a bő olajban való sütést. Szerintem aki olajban akar sütni, annak a fritőz lényegesen jobb megoldás, mint a serpenyő. Aki pedig nem szeretne olajban sütni, az készítsen más ételeket.
2014. márc. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!