Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit lehet kezdeni az iszonyato...

Mit lehet kezdeni az iszonyatos égett szaggal?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy rossz a kategória, elnézést, de hirtelenjében ide tettem. Nos. nem sütök gyakran, ez nyilván nem véletlen. Örök tanulság, hogy hulla fáradtan pláne ne tegyem. Este 8-kor raktam be a sütőbe a spenótos quiche-t, mondanom sem kell, bealudtam, hajnali ötkor keltem a pokoli bűzre. Nem gyulladt ki semmi és úgy en bloc nem keletkezett kár(érdekes mód különösebb füst sem) az iszonyatos szagon kívül. Függönyt leszedtem, ázik. Mindent elmostam, szénné égett pitefélét kukáztam. Jelenleg nyitott öblítős és ecetesüveg van a konyhában és ezen kívül is tálákban ecet, szódabikarbóna, kávé. Mit tehetek még, mert jelenleg úgy bűzlik minden,hogy konkrétan szuicid gondolataim támadnak az itthon tartózkodástól(szabi első napja, hurrá)? Alapon szagérzékeny vagyok, de ez valami iszonyú. Soha többé nem kapcsolom be a sütőt, azt meg még véletlenül se kérdezze meg senki miért nem kapcsoltam be az időzítős csingilingit, mert tarkón lövöm magam. Valakinek esetleg nem akad tarsolyban valami bűztelenítő, szagtalanító praktika? Alapon dúlnak a mínúszok jelenleg (a hálót kivéve, ahonnan pötyögök) mert hajnal óta nem csukatam be az ablakokat, de nem sokat segít. Plíz help!
2018. febr. 21. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A sütőbe kiment a cucc? Mert az tud ennyire büdös lenni.

Ki kell venni a rácsokat, letisztítani őket, a sütő minden oldalát lesikálni. Valószínűleg zsíroldó is kell majd, mert egyszerű súrolóval nem jön le. Azt viszont nagyon óvatosan kell használni.

2018. febr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Az én módszerem az, hogy mindenhol mécseseket és gyertyákat gyújtok,
2018. febr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Egy fazékban vizet forralok szegfűszeggel,fahéjjal, citromhéjjal.
2018. febr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, megpróbálom a javasoltakat. Kedves első válaszoló, az a pláne a történetben, hogy nem égett rá sehova a cucc, nem piteformában, hanem egy magasabb kapcsos tortaformában csináltam, így ezt legalább megúsztam. Ettől függetlenül átsuvickoltam a sütőt, mikor kihült és köszönöm neked is a javaslatot. Vizet épp forralok, de ecetet öntöttem bele, akkor most lecserélem szegfűszegre,fahéjra, citrom, narancs is van itthon. Életemben nem jártam így. Egy rántott hús, palacsintasütő-maraton utáni olajszag parfüm illatú lehet ehhez képest. Kár, hogy nem lehet szagot feltölteni, eskü nem gondoltam volna, hogy lehet ennyire koncentrált a bűz. Gyújtok gyertyákat is akkor. Szerintem az ablakokat már becsukom, ami kimehetett, már kiment, ez a lakás pólusaiból árad, én meg megfagyok, értelme semmi.
2018. febr. 21. 09:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy fazékban vizet forralok szegfűszeggel,fahéjjal, citromhéjjal.
2018. febr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fentieken kívül minden felületet lemosni, bútorokat is letörölgetni ecetes vagy citromos tisztítószerrel, aztán áttörölni kellemes illatú folyadékkal, akár pl. öblítős vízzel, hogy a lehető legnagyobb felületen párologjon. Nem tudom, mivel van festve a fal, leginkább abba ül be a bűz, de ha nem olyan a festék, akkor azzal nem nagyon tudsz mit kezdeni. Legfeljebb óvatosan spriccelhetsz rá vagy közvetlen eléje valamit. Jártam én is így, kell pár nap, mire teljesen eltűnik a szag.
2018. febr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs véletlenül kétszer elküldtem. Az jutott még eszembe, hogy a Dm-ben lehet kapni ami a bútorokat kárpitokat felfrissíti. Denk Mit textilfrissítő spray
2018. febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oh, nagyon köszönöm Neked is, ez eszembe se jutott. Megyek akkor bútort suvickolni. Bambusz panelek vannak egy bizonyos magasságig a falon, azt át tudom törölni (vegyszert ott sosem használok, lévén természetes anyag, de ecet, citromlé mehet), szerintem mosható a festék is, ha emlékezetem nem csal. Sorozatnézős maratont terveztem a szabi első napjára, ölemben a spenótos quichémmel, na most ehelyett takaríthatok. Pattogatok kukoricát, annak is erős illata van, persze csak ha végzek a konyhával. Az előszoba van a legközelebb, minden kabát/táska a teraszon van, amit lehet kimosok, a többit viszem a tisztítóba, bűzlenek azok is. Haragszom magamra nem kicsit. Persze kívánom, ez legyen a legnagyobb bajom, de azért akkor is bosszant. Még egyszer köszönöm a hasznos tippeket!
2018. febr. 21. 11:24
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgyis elmegyek majd illatgyertyáért, akkor beszerzek egy olyan sprayt is, a kárpitozott székekre tuti jól jön, köszönöm!
2018. febr. 21. 11:26
 10/10 anonim ***** válasza:
gőztisztító
2018. febr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!