Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan "bűnöztök" a kelkáposzt...

Hogyan "bűnöztök" a kelkáposzta főzelékkel?

Figyelt kérdés

Eddig nem bonyolítom el túlzottan.

-kelkáposzta és burgonya reszelve

-ételízesítő

-kevés olaj és liszt

-paprika , bors


Kíváncsi lennék, hogy mi mindent nem szégyelltek belerakni ? :)

tejfől ?

nokedli ?

tudomisén?


2018. okt. 3. 22:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%

só, fűszerkömény, rántás, tejföl, krumpli kockázva

se bors, se paprika, ételízesítő pláne nem, egyik főzelékbe se

2018. okt. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a bűnözést arra érted, hogy károsat, hízlalót nem akarsz beletenni.

Én 1 évig paleoztam.Férjem autoimmun betegsége miatt akartam kipróbálni, hátha javul tőle.

Már előtte sógornőm nagyon jól lett így étkezve.

Férjem tünetei majdnem teljesen elmúltak, én mellesleg 1 év alatt fogytam 13 kg-ot.Nem éheztünk, csak nem ettük amit nem lehetett.

Most részben csináljuk.Szénhidrátra vigyázunk, de nincs lelkiismeretfurdallásunk és bajunk attól sem, ha eszünk 1 szelet szülinapi tortát, vagy havi egyszer krumplipürét, vagy főtt tésztát.Lényeg hogy ritkán.

Én így főztem meg és főzöm most is a kelkáposzta főzeléket:

Apróra vágom, egy pici burgonyát szintén bele, sós vízben puhára főzöm.Teszek bele őrölt köményt, pici majorannát, összetört fokhagymát 1-2 gerezdet,pici borsot.1-2 evőkanál zabpehelylisztet picit megpirítok olíva vagy más olajban, teszek rá pirospaprikát, kevés tejet. A főzelék sűrűjéből a rántásra szedek ki, és ezzel besűrítem a levét.Ha még híg, akkor megint szedek ki kelkáposztát, szűrőn belepaszírozom.Végén ízesítem.

Így nem hízlal, minimális "káros" van benne, és finom.

Télen nem olyan jó a kelkáposzta már, kesernyés.

2018. okt. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%

Az én kelkáposzta főzelékem ilyen:

Kelkáposzta laskára, krumpli kockára vágva.Annyi vízzel öntöm fel, hogy ellepje. Ha van itthon füstölt szalonnabőrke, azt is beleteszem.Fűszerek:só, bors, sok kömény, majoranna, és egy babér. Paprikás rántással sűrítem.

A füstös ízt lehet pótolni szalonna híján füstölt íz kockával.

Azonban van egy másfajta kelkáposzta receptem is - a no saltyról-, ami nem főzelék, hanem köret - bár én magában is szoktam enni:

[link]

vagy egy másik - már nem tudom honnan-:

40 dkg kel

2 dl joghurt

3 ek balzsamecet

1 ek mustár

1 kk. csilipor

2 kk őrölt kömény

só,bors

értelemszerűen összepárolva.

2018. okt. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Eddig nem tartottam magam bűnözőnek, de a kelkáposzta főzeléket, tényleg máshogy főzöm.

A kevés olajon megfuttatom a kelkáposztát, kicsit sütögetem, 1-2 gerezd lereszelt fokhagymát, karikára vágott burgonyát teszek hozzá, kicsit kevergetem, sózom, borsozom, majd kevés vizet aláöntve megpárolom, közben habarást készítek tejfölből és keményítőből. Amikor a burgonya megpuhult, a főzeléket behabarom, kiforralom, és a végén frissen vágott kaprot szórok rá.

2018. okt. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Kérdező: Eddig nem tettél bele köményt? Na az a bűn!
2018. okt. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Én só, bors, majoranna, pár szelet füstölt kolbász, házi füstölt szalonna bőre és 1-2 szelet szalonnát is teszek bele, összevágott hagymával megfőzöm, krumplit nem teszek bele, nem szeretjük, majd gyenge paprikás rántás jó sok fokhagymával.
2018. okt. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy ételízesítő nem megy bele, semmibe nem teszek, hiszen a fűszerektől, füstölt hústól is intenzív íze lesz.
2018. okt. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Mansour ***** válasza:
100%

Kelkáposzta és krumpli kockár vágva, köménymag, só, bors, majoránna, fokhagymás-paprikás (lehetőleg disznózsíros) rántással besűrítve.

Ez az alap. Az "bűnözik" aki ettől nagyon eltér...

2018. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Símaszkot húzunk es megyünk bankot rabolni a sikeres bankrablás után megeszem, hogy ne keljen osztozkodni
2018. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Hát ételízesítőt beletenni bűn :(
2018. okt. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!