Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan "bűnöztök" a kelkáposzt...

Hogyan "bűnöztök" a kelkáposzta főzelékkel?

Figyelt kérdés

Eddig nem bonyolítom el túlzottan.

-kelkáposzta és burgonya reszelve

-ételízesítő

-kevés olaj és liszt

-paprika , bors


Kíváncsi lennék, hogy mi mindent nem szégyelltek belerakni ? :)

tejfől ?

nokedli ?

tudomisén?


2018. okt. 3. 22:23
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig semmi nem bűn a fűszereknél, mindenkinek joga van úgy készíteni, ahogy neki tetszik. Ha valaki fahéjat és cukrot tesz bele, az sem bűn, csak elég fura :D.


Nálunk pirospaprika és bors szinte mindenben van, főleg, ha én főzök, nagy borsrajongó vagyok. Nem érdekel, hogy ez kinek tetszik és kinek nem. Amiben kömény van, abban bors is :D. Mégpedig sok.

A főzelékekben pedig nálunk eleve alap a pirospaprika, kivéve a spenótot. Amibe nagyon kötelező számomra, az a borsófőzelék. Kifőzdében sose tudok enni, mert ott nincs benne, de egyes elvetemültek cukrozzák is ezt az eleve igen édes, pedig sós ételt :O De amíg nekem nem kell a közelébe mennem, nem fáj.


Megkérdeztem a páromat, igen, tesz bele köményt és pirospaprikát. Borsot nem, de ha én főzném, nyilván lenne benne. Nekünk így jó.

2018. okt. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Mansour ***** válasza:
Persze, mindenkinek joga van azt készíteni és enni, ami neki tetszik, csak egy bizonyos eltérésen túl már nincs joga mondjuk kelkáposztafőzeléknek hívni. A sűrű, édes lisztmasszába kevert borsó például jogtalanul bitorolja a borsófőzelék nevet. :)
2018. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!