Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell tökéletes madártej...

Hogyan kell tökéletes madártejet csinálni?

Figyelt kérdés
Sokszor csináltam mindig máshogy sikerük. Hol higabb, hol sűrűbb. Hol azt írják a cukros sárgáját hideg tejbe tegyem ugyanennyien hogy langyos a vagy forróba. Meddig kevergessem, forrjon e valamennyit vagy sem? Puding legyen bele vagy ne. Szóval ti hogyan csináljátok?

#Madàrtej
2019. jan. 19. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

az igazi madártej nem pudinggal készül.

a sárgákat cukorral, vaniliascukorral, kevės liszttel (1-2teasanâlnyi - de ez attol függ hany liter tejjel fogod csinálni a madartejet) hideg tejjel kikeverd. annyival amennyivel ki tudod keverni. A maradek tejet fel teszed főni es amikor majdnem felforrt akkor beleöntõd a tojasos kevereket. elkevered es nem kell hogy forrjon. csak lassu tüzön főjjōn. amikor sürüsödik akkor jo

2019. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Olyan régen csináltam hogy hirtelen gondolkoznom kell. Én még soha se lisztet, se pudingot nem raktam belem. A tojásnak arányosnak kell lennie a tejhez, 1liter tejhez kb. 6 tojássárga kell.

Vanília cukros tejbe ami langyos, beleöntöm a pici tejjel elkevert tojássárgát. Ne legyen forró a tej. Kevergesd ebben a fázisban, míg felforr. Fahéjat is rakhatsz bele picit.

2019. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
2019. jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Egy Fél liter tejet, egy fél felhasított vaníliarúddal és 2 evőkanál porcukorral, egy nagyobb edényben felteszem forrni.

Közben 4 tojás sárgáját habosra keverek 2 evőkanál porcukorral, majd állandó keverés mellett belecsorgatom a tejbe, kis lángon folyamatosan kevergetve addig főzöm, amíg besűrűsödik.

A 4 tojásfehérjéből és 2 evőkanál porcukorból kemény habot verek, majd egy mikrózható lapostányérra teszem és 750 W-on 1,5 percig főzöm. Jó kemény hab lesz, egy kicsit meg is emelkedik.

Végül a madártej tetejére galuskákat szaggatok.

2019. jan. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Az eredeti madártejhez angolkrémet főznek. Az angolkrémben nincs se liszt, se keményítő (pudingpor). Az tojássárgája, cukor, vanília és tej.


A francia cukrászkönyvem szerint 700 g angolkrémhez

2019. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Elnézést, hamarabb küldtem el a kommentet.


Tehát 700 g angolkrémhez

- 500 g teljes tej (minél magasabb zsírtartalmú, annál jobb, én 3,5%-osból főzöm)

- 1 vaníliarúd

- 100 g kristálycukor

- 120 g tojássárgája (egy M-es tojás kb. 55 g, ebből 18-20 g a sárgája, tehát 6 db tojássárgája)


A tejet a cukor felével és a vaníliarúd kikapart magjaival felforraljuk egy lábosban.


A maradék cukorral habosra keverjük a tojássárgáját.


A felforralt tejből fokozatosan hozzáadunk egy kicsit a tojássárgájához, hőkiegyenlítést végzünk, majd ezt a tojásos keveréket öntjük a lábosba.


Addig főzzük, amíg eléri a 83-85 °C-os hőmérsékletet, vagy amíg elég sűrű. Akkor elég sűrű, ha a fakanál hátulján csíkot tudsz húzni az ujjaddal, és az láthatóan megmarad.


Ezután leszűrjük.



Madártejhez a tojásfehérjéket egy csipet sóval keményre felverjük, majd ízlés szerint vízben vagy tejben kifőzzük a galuskákat.

2019. jan. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Ugyanúgy készítem mint a 6-os, annyi különbséggel, hogy én a habgaluskába teszek vaníliás cukrot, mert egyébként kénes szagát érzem.
2019. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Én a Horváth Ilona szakácskönyv alapján csinálom mindig a madártejet. Így tökéletes.
2019. jan. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
61%
Nagyanyám régi recepteskönyve szerint az a titka, hogy azt az állagot kell elérni az összeállítás során, mint amilyet köp a madár, mikor eteti a kicsinyét, ilyen fehérebb, túróhoz hasonló állag
2020. márc. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
72%
Előttem szoloval ertek egyet, mifelénk is hasonlo receptura alapjan keszitik. A kulcs a madarkopet-turoszeru allag.
2020. márc. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!