Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A főzelékekben a rántást...

A főzelékekben a rántást szerintetek lehet helyettesîteni valamivel?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a főzelékeket, de azért elég sok olaj kell bele :S
2019. ápr. 27. 17:16
1 2
 1/17 anonim válasza:
82%
Sűrítsd önmagával: vegyél ki egy kevés zöldséget, turmixold össze, és tedd vissza, forrald össze. A bébiknek is így készítik a főzeléket.
2019. ápr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Ahogy az első válaszoló is írja. Kicsit több zöldséget tegyél, mint akkor amikor rántással sűrítenéd.
2019. ápr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%
Nem olajjal kell készíteni , és főleg nem sokkal. Legjobb, ha habarással sűríted. Sajátmagával elég nehéz és gusztustalan is.
2019. ápr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%

A fözelékeket be lehet kevés olajjal is rántani, de ha kihagyod az olajat és víz-liszt keverékkel behabarod, akkor is hasonló lesz, mint rántással. Emellett fözd a zöldségeket kevesebb vízzel, akkor nem kell bele annyi sürítöanyag.


Nekem a saját magával sürítés nem jön be, mert az íze így túl üres, csak a zöldségféle érzödik, más nem. Akkor már inkább esetm sima párolt zöldséget.

2019. ápr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
* eszem
2019. ápr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat, kipróbálom őket!

Sajna turmixgépem nincs a koliban :S, vajon a villával összetörés is elég a magával sűrítésnél...?

2019. ápr. 27. 17:55
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Egy botmixer nem drága, a villával összetörés nem igazán müködik.
2019. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Zsírszegény tejföllel és tk. liszttel habard, ne rántsd ennyi.

Na meg alapból sűrűbbre főzd, ne vizesre.


Az önmagával sürítést én sem preferálom, fura állagú, pepecs és nem lesz olyan sűrű se.

Babáknak ok, de az az 1 evőkanál liszt és kis tejföl nem fog felhízlalni senkit se.

2019. ápr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi, a habarást is kipróbálom.
2019. ápr. 27. 21:23
 10/17 anonim ***** válasza:

a sima liszt szórás miben rosszabb egy lightosabb rántásnál? ez nem sűrűsíti be? -ez csak mellékes kérdés hozzáértőkhöz, nem vagyok hozzáértő


kérdező, étkezési keményítőt nem próbáltad? állítólag az is jó sűrítésre

2019. ápr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!