Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kukacos a meggy. De szeretnék...

Kukacos a meggy. De szeretnék magozott meggyet eltenni télire. Hogyan szabaduljak meg a kukacoktól?

Figyelt kérdés
Igy nincs hozzá gusztusom!
2010. júl. 6. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
áztasd be a meggyet vízbe, kijönnek a kukacok.
2010. júl. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kézzel magozd és ha látod a kakacot kipöckölöd.
2010. júl. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A kukac amúgy is tiszta állat, a meggyen kívül sehol nem piszkolja a lábát. Ha meg már benne volt, hát benne volt. De tényleg az a legegyszerűbb, ha vízbe áztatod éjszakára, és reggelre megdöglenek szerencsétlenek meggyben tapicskolók.
2010. júl. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De amelyik nem tud kimászni és bennefullad? Vagy nem tud vízalatt úszni?
2010. júl. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na jó, hát így is úgy is fulladásos halál lesz a vége, plusz a kukac a mag körül van, ergo még ha benne is marad egy-kettő eltévelyedett, önmagát megmenteni szándékozó kukacka, az a maggal biztosan távozik.
2010. júl. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
én rokont bérelnék hogy kiszedje :P
2010. júl. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na jó, hát én sem fognám meg, meg ha észreveszem, hogy benne van, akkor inkább nem harapdálom halálra, de azért kapom be inkább egybe a meggyet meg a cserkót, hogy ne lássam, hogy benne van. (Rokonaim többsége azt is harapdálja, na mindegy, no komment) Finnyás vagyok én is az ilyesmire az ízeltlábúakra meg különösen. Tegnap takarítottam pakolás közben a raktárat a munkahelyen, 30 éve mióta átadták nem volt takarítva, és hát ott figyelt az egyik polcon egy hatalmas nagy döglött molylepke. Volt vagy öt centi hosszú, és ott kacsingatott rám a legfelső polcról. Majd leestem a létráról, alig mertem lesöpörni onnan, sztem már vagy 10 éve jobb világra szenderült csórikám. Tehát, jól elkanyarodtam a kukacos meggy témától. Én sem nyúlnék bele a vízbe, amiben fulladásos halált halt vagy 150 ízeltlábú kukacka, de tényleg ez a legjobb megoldás.
2010. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon hideg vízbe kell beáztatni 1 egész napra a nagymamám szerint
2010. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Beáztattam. Fél sikert hozott! A kukacok egy része kimászott, a vödör alján "gyülekeztek". A másik része bennmaradt, azoktól folyó vizzel szabadultam meg.

2010. júl. 7. 12:05
 10/11 anonim ***** válasza:
mi úgy szoktuk, amikor nem látjuk hogy sok kukac lenne benne, hogy a meggyet ugyebár beletesszük a fazékba meg hozzá a cukros lé..és ahogy kavargatod feljönnek a tetejére és csak ki kell szedni..
2010. júl. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!