Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Teflonedényt beleteszitek a...

Teflonedényt beleteszitek a mosogatógépbe? Egészen pontosan mi baja lesz, ha beleteszem?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt írják, hogy nem szabad beletenni, mert tönkreteszi.

De sehol nem írják konkrétan, hogy mi kárt okoz benne.

Ugyanakkor olvastam olyan kommenteket, hogy van, aki évek óta mindig beleteszi, és semmi baja.

Ti hogy szoktátok?

Van olyan, akinek tényleg tönkretette, vagy ez csak városi legenda?



2019. máj. 31. 17:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%

Részben városi legenda, de nem teljesen.

A márkás gyártók, pl. Tefal, edényeit be lehet tenni mosogatógépbe. Mindazonáltal a mosogatógépben használt tabletta elég agresszív. Ha kicsit karcos az edény, akkor a karcok mentén meg tudja támadni a bevonat alsóbb rétegeit. Ez azt fogja eredményezni, hogy a karcok mélyülnek, esetleg a teflon réteg elkezd leperegni az edényről.

A teflon felület kissé porózus. A mosogatógépes tisztítás után kevés olajat kell melegíteni az edénybe, hagyni kihűlni, és papírtörlővel áttörölni. A pórusokban maradó olajréteg védeni fogja a bevonatot.


A teflon bevonatok és általában véve az edények minősége nagyon különböző lehet gyártónként. A gyártó leírása az irányadó. Ha nem javasolja a mosogatógépes tisztítást, akkor inkább ne rakd be. (A gyártói utasítás gyakran az edény aljára is rá van nyomtatva. Nem kell megkeresni a rég kidobott csomagolást)

2019. máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Na végre, köszönöm.

Ez így korrekt.

Mondjuk azt nem értem, hogy miért pontozták le egyesek azt, hogy valaki leírta, beleteszi az edényeit, de semmi bajuk.

Részemről ment a zöld.

A lényeg, hogy ha nincs megsértve, szóvalé valaki mondjuk csak fakanalat használ benne/hozzá, akkor nem karcos, nem lesz semmi baja.


Azt meg tegyük hozzá, hogy tönkre tud menni, el tud öregedni mosogatógép nélkül is!

Ez az anyag sem tart örökké!

Nekünk 2 Tefal wok-unk volt még sok-sok évvel ezelőtt, amikor még nem is volt mosogatógépünk.

És az évek során megkoptak, pedig mindig nagyon vigyáztunk rájuk. Aztán már a végén rosszabb volt, mint egy hagyományos edény, annyira leragadt benne minden. Szóval ha nem sérült, akkor nem is a mosogatógép-tablettától fog sérülni!

2019. máj. 31. 18:59
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Azért mentek tönkre, mert órákig áztattadvőket
2019. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
52%

Teflont minek áztatni? Baromság.

Amúgy meg az, hogy itt a válaszadók betettek a mosogatógépbe és nem lett baja Csak azt jelenti, hogy ázok az edények mosogatógépben moshatóak voltak. Ha a tiéd is az, semmi baja nem lesz. Ha nem az, leszedi a bevonatot. Nem, nem a mosogatószer tabletta, hanem a vízsugár.

2019. jún. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Szerinted baromság, szerintem meg nem.

100x könnyebben lejön a beleszáradt ételmaradék, ha előtte be van áztatva.


Na, már meg a vízsugár szedi le. :D

Jaj, anyám... én vagyok a hülye, hogy kiírtam a kérdést, ennyi szakértőnek... csak mind mást mond! :D

2019. jún. 1. 15:51
 16/24 anonim ***** válasza:
56%
Ok, zsenikem. Tedd be. A xarra áztatott edényednek már úgyis mindegy, de azért reménykedj, hogy birja majd. Azert irnak különböző valaszokat ,mert kulonbozo edenyeket hasznalnak. Van ami mosogatógépben mosható és van ami nem. Ennyi
2019. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
70%

“100x könnyebben lejön a beleszáradt ételmaradék, ha előtte be van áztatva.”

Talán nem kéne napokig hagyni a mosogatónan és nem száradna rá.


Festett poharakról is leszedi a festéket a mosogatógép, egy vékonyabb teflon miért lenne más?


Amúgy vízsugárral fémeket is vágnak ;)

2019. jún. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Ó de okos vagy... :D

Nincs napokig otthagyva, de írtam is, hogy elég gyakran van használva.

Sebaj, ha nem sikerült értelmezni, leírom újra.

Nálam a festéket sem szedi le a gép, ill. a mintás poharak továbbra is mintásak, nem koptatta meg.


Az a vizes vágás nagy nyomással van, ne legyél már ennyire okos, hogy ezt ideveszed! :D :D :D

Akkor már az is szóba kerülhet, hogy a vízbe bele is fulladnak emberek! Ja, csak nem 12 literbe, amennyit felhasznál a gép egy mosáshoz! Anyám...


Nos, visszatérve az eredeti problémára: nem azért írnak más dolgokat az emberek, mert másféle edényeik vannak!

HAnem mert mindenki csak hallotta innen-onbnan, hogy nem lehet beletenni, de valójában nem tudják megmagyarázni, miért, egyetlen egy ember tudta. És ki sem próbálták!

Na ezért vannak más-más véleményen, okoska!

2019. jún. 1. 18:26
 19/24 A kérdező kommentje:

sz--rrá áztatott edénynek már úgyis mindegy :D

huh, megérte ide visszajönni, jót nevettem.

szóval ha egy edény sokáig ázik, akkor annak annyi :D


majd mondd meg anyunak, hogy ne nagyon főzzön levest, mert egyszer csak elreped attól, hogy folyadék van benne. aztán majd pisloghattok a vasárnapi ebédnél, hogy nincs miből enni! :D

2019. jún. 1. 18:28
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Te magadtól vagy ilyen huyle, vagy külön tanfolyamra jársz hozza? Hatásos, az biztos. Na meg egyszer, hátha megerted: AMI MOSOGATÓGÉPBEN MOSHATÓ, ÁRRÓL NEM JÖN LE A BEVONAT, VAGY A FESTÉK.
2019. jún. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!