Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Húsevők, hogy ízlik a szejtán,...

Húsevők, hogy ízlik a szejtán, a hús egyik vega helyettesítője?

Figyelt kérdés
Férjem nagy húsevő, távol állnak tőle a vega étrendben megjelenő húspótlók, már a szója is, de gondoltam ezt kipróbálnám. Kiváncsi vagyok nektek vagy férjeiteknek bejött? Még én sem ettem, kiváncsi lennék, hogy milyen az íze és, hogy néha mennyire helyettesíthetné a húst az ételben.
2013. jan. 7. 07:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
fejtsd kicsit ki ,hogy mi is ez amiről írsz,
2013. jan. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

A vegetáriánusok körében nagyon közkedvelt alapanyag a szejtán, amelyet húspótlóként tartanak számon. Por állagú, amely nálunk többnyire tönkölybúzából készül, de elvileg készíthető más gabonából is. Sokoldalúan felhasználható, hasonlóképpen mint a hús.


Készítésének pontos leírása:

"A tönkölyjava (búzahús, szejtán) szétválasztásos eljárással készül, amelynek az a lényege, hogy a tönkölylisztből tisztított víz és tengeri só hozzáadásával tésztát készítenek. Pihentetés után vízzel a keményítő nagy részét és a tönkölyfehérjét az erre a célra kifejlesztett berendezésben szétválasztják, csökkentve ezzel a gabonában található szénhidráttartalmat. Ezután a kinyert koncentrátumot vízzel átmossák, majd különböző formákban hőkezelik. A gyártási folyamat végén a tömbös szejtánt darabolják, szeletelik és vákuumcsomagolásban forgalmazzák. " - írja az Új diéta.

2013. jan. 7. 07:39
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

Sztem a húst nem helyettesíti semmi. Én próbáltam már a tofut, a szóját, meg valami ismeretlen nevű izét egy régi barátomnál. Köszi, egy falat elég is volt belőle.

Speciel az én férjem húspótlóval vágna ki a házból, ha azt főznék neki :D

2013. jan. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

Egyáltalán nincs még csak hasonló ize sem, az állaga az, ami picit hasonlít.


Nem világos, hogy miért akarnád a férjeddek ezt etetni, de szerintem garantált a kudarc, meg esetleg egy óriási veszekedés.


Ha te vega módon akarsz étkezni, akkor tedd, de másra semmilyen módon se próbáld ráeröltetni, mert abból nem sül ki jó dolog.


Nálunk nagyon sok zöldséget eszünk, és nem minden nap van hús, de ha teszem azt, a rántott húst megpróbálnám rántott zöldségekkel helyettesiteni, akkor bortány lenne. Az, hogy mindenkinek EGY szelet hús van, és mellette sokféle zöldség, azzal nincs senkinek sem problémája, de egy szeletnek húsból kell lennie.

2013. jan. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem engem úgy kirakna a szejtánnal együtt mint a huzat.
2013. jan. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%

Húsevő vagyok, tehát válaszolok!

Mivel húsevő vagyok, semmiféle vegák által használt húspótló kaját nem kóstolok, és nem próbálok ki. Az az ő dolguk.

Ha húst akarok enni, akkor azt eszek, ha nem akarok húst enni, akkor eszek zöldséget, vagy tésztafélét, hasonlókat, de semmi esetre sem vegák által használt húspótlót.

2013. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A változatosság lenne a cél, mindenféle tápokkal agyonnyomott zöldésgekből és húsokból elegünk van, vagyis nem napi szinten szeretném mindig ugyanazt a "rossz" minőségű kaját készíteni és fogyasztani. Nyáron és ősszel könnyű megoldani, de télen már azt sem tudom mit lehet nyugodtan megenni. Gondoltam egy próbát megér, már ő is panaszkodik az ünnepek utáni túllakottságról, még a csapból is a hús folyik ki már hetek óta. Ti nem így vagytok ezzel?
2013. jan. 7. 09:06
 8/19 anonim ***** válasza:
27%
Hát, én nem. mondjuk nem kötelező hülyére zabálnia magát az embernek karácsonykor sem. Én nem tudom, de ünnepekkor pont akkora a gyomrom, meg az éhségem, mint nem ünnepkor, így nem is tudok többet enni. Sőt, én még fogytam is egy kilót :D
2013. jan. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

Nyáron és ősszel könnyű megoldani, de télen már nehéz...

Ha ezt a zöldségekre értetted, akkor nagyon tévedsz.

Egész tavasztól őszig, ahogyan érnek be a zöldségek, kezdve a borsótól novemberig a répa-gyökér-petrezselyemmel bezárólag mindenből rakok el a fagyasztóba annyit, hogy tavaszig legyen zöldségfélém. Nem hússal, hanem a borsó, bab, karfiol, karaláb, tökfélék, zöldpaprika, paradicsom és hasonlókkal van tele a fagyasztóm, így télen sem gond tisztességes, vitaminokkal tele ételeket főznöm.


Tehát nyugodtan ehetem a húst ezekkel a zöldségekkel, és nincs szükségem holmi vega-helyettesítőre.

2013. jan. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
32%

Eszek húst. A párom is.

Egyszer vettem tofut, hát ritkán dobok ki kaját, ez az az alkalom volt.

Én a szójababot szeretem, a párommal nem tudnám megetetni, mert néha mennek takarmánygyárba dolgozni, és elég látnia a dolgokat, hogy az életbe egyszer se akarja megkóstolni.


Nem hallottam még erről a szejtánról. amit leírtál, az alapján tészta. Ha tésztát akarok enni, akkor tésztát eszem, ha húst, akkor húst. Szerintem nagyon nem mindegy.

Kíváncsiságból megkóstolnám, de nem használnék semmiféle húshelyettesítőt.


Figyu, ha vega vagy, semmi gond, de ne akard ráerőltetni másra a nézeteidet, mert az nem szül jó dolgokat.


Télen ugyanolyan húst kapsz, mint nyáron. Ez gaz a zöldségre és a gyümölcsökre is. Igaz, hogy nagyobb a választék nyáron, de vannak most is idényzöldségek.

2013. jan. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!