Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Húsevők, hogy ízlik a szejtán,...

Húsevők, hogy ízlik a szejtán, a hús egyik vega helyettesítője?

Figyelt kérdés
Férjem nagy húsevő, távol állnak tőle a vega étrendben megjelenő húspótlók, már a szója is, de gondoltam ezt kipróbálnám. Kiváncsi vagyok nektek vagy férjeiteknek bejött? Még én sem ettem, kiváncsi lennék, hogy milyen az íze és, hogy néha mennyire helyettesíthetné a húst az ételben.
2013. jan. 7. 07:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

" Egyáltalán nincs még csak hasonló ize sem, az állaga az, ami picit hasonlít.


Nem világos, hogy miért akarnád a férjeddek ezt etetni, de szerintem garantált a kudarc, meg esetleg egy óriási veszekedés.

"


Ez fűszerezés kérdése. Nyilván rosszul készítetted el, ha nem hasonlított a hús ízére.


Én leírom mégegyszer, amit már máshol is: megkóstoltattam a párommal direkt a szejtános "húsos" palacsintát, és a vélemény az volt, hogy maguktól rá sem jöttek volna, hogy nem húsos. A szejtánnak volt egyfajta nagyon enyhén keserűbb utóíze, ami árulkodó, ezt az erősebb fűszerezés nyilván elnyomja. Állagra és ízre egyébként szinte teljesen hússzerű.


Azoknak, akik gusztustalan módon támadják a kérdezőt, hogy a vega nézeteit akarja erőltetni: erről szó sincs, csak ki szeretné próbálni vagy néhanapján alkalmazni. Az, hogy a párját vegetarianizmusra akarja szoktatni, csak a ti elborult agyatokban fordult meg.


U.i.: A hülyeségeket megcáfolván: a szója és a tofu nem húspótló, hanem önálló ételkészítmény, melynek több ezer éves hagyománya van a keleti konyhában. Sem az íze, sem az állaga nem hasonlít a húséra, ugyanis ez egyfajta növényi sajtkészítmény.

2013. jan. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem a húst, de kóstoltam már előre be fűszerezett, pácolt szejtánból készült gyrost, és nagyon finomnak találtam :) Egyébként a tofut én sem szeretem igazán, bár ettem már finom fűszerezésűt, és nagyon jó édes "túrós" lepényt belőle.
2013. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
4%

"Egyáltalán nincs még csak hasonló ize sem, az állaga az, ami picit hasonlít.


Ez fűszerezés kérdése. Nyilván rosszul készítetted el, ha nem hasonlított a hús ízére."


NE haragudj, de egy sikérmasszát akárhogy füszerezek, SOHA nem lesz HÚS-szerü ize.


Több ismerös is volt, aki állította, hogy ahogy ök készitik, nem lehet megkülönböztetni a hústól (meg mondták ugyanezt a szójára is), de még egyetlen esetben sem tudtak "becsapni" vele, minden alkalommal megmondtam, hogy mikor hús és mikor más, akárhogy is füszerezték.

De ehhez tudni kell, hogy soha nem eszem iparilag elkészitett dolgokat: sem félkész-készételeket, sem leveskockát, sem füszerkeverékeket, zacskós alapokat, stb. Mindig friss, nyers és elökészitetlen alapanyagokat használok, igy ismerem az élelmiszerek eredeti izét.


De akinek "el lehet adni" szejtánt vagy szóját hús HELYETT, annak az izierzékelése nem igazán jó.


Ettöl függetlenül akinek tetszik, az egye nyugodtan, de szerintem éppen a kérdezö esetében jobban jár, ha inkább csak egy héten két vagy három napon föz húsos ételt, és a többin meg húsmenteset, ahon NINCS húspótló, hanem tudatosan olyan receptet választ, amibe nem KELL és nem HIÁNYZIK a hús.

2013. jan. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

11/13-as köszönöm, hogy úgy látod és érted a helyzetet ahogy van és nem fogalmazol bele dolgokat. Pont arról van szó ahogy leírtad, nem vagyok vega, sem vega nézeteim nincsenek. Az igaz, hogy próbálok nem minden nap húst tenni az asztalra, főleg nem boltit minden nap. Kipróbálnám kiváncsiságból a szejtánt, eddig nem is tudtam a létezéséről és ha bejön változatosség kedvéért még elkészíteném, csak kiváncsi voltam, hogy húsevő, főleg férfiak, hogy jártak ezzel a dologgal, ízlett vagy sem, mert általában ők nehezebben nyitnak az új felé. Nem emlékszem, hogy elhangzott volna bármilyen kijelentésem ami arról árulkodna, hogy vega lennék, nem vagyok, vagy erőltetném a vegás nézeteimet. Igen abban hiszek, hogy a zöldségek, gyümölcsök télen nem annyira egészségesek, sem a bolti hús. Lefagyasztani meg képtelenség annyit, hogy ősztől tavaszig (szinte nyárig) elég legyen. Lehet egy vagy kétszemélyes családnál talán. Mindegy erről nem szeretnék vitát nyitni.

Annyit jegyeznék meg még, hogy nem malacok módjára ültük meg mi sem az ünnepeket és zabáltunk amíg már nem bírtuk. nem erre értettem, hanem arra, hogy napi szinten volt az asztalon hús.

Köszönöm a hozzászólásokat, habár a célom nem az volt, hogy a vegetáriánusokat és azok nézeteit támadja bárki is, főleg, hogy nem is erről szólt sem a kérdés, sem a helyzet. Nem is az érdekel, hogy ki kit miért és hogyan akarja meggyőzni arról, hogy melyik a helyesebb táplálkozási forma. A kérdésem az volt, hogy aki fogyasztott vagy próbálta húsevőként a szejtánt, mi volt róla a véleménye, hogy ízlett az neki. Ennyire egyszerű, nem kell a sorokba beleolvasni olyasmit ami nincs.

2013. jan. 7. 20:21
 15/19 anonim ***** válasza:
59%

Ennyi hulyet... Ki akarja a hus ÍZÉT utanozni??? Mi, vegak nem! Arra kell a szejtan, hogy pl brassoit is tudjunk enni, legyen valami, amivel ugy lehet banni, mint a hussal!


Egyik veganak se hianyzik a hus ize!!

2014. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Igaz, már 3 év is eltelt a kérdés felvetés óta, így érdekelne hogy ízlett-e a szejtán, vagy a szójakocka...

A 15-ös válaszoló, pedig ne hülyézzen le senkit, mert pl van aki nem önszántából vegán, vagy vega, hanem azért, mert mondjuk nem ehet csak állat mentes ételt...

Nekem, se a szejtán, se a szója nem jön bee, én húst ennék, de sajnos nem tehetem...

2016. jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Regi a kerdes, de azert hozott ide a google, pont azert, amit a kerdezo is feltett. Milyen a szjtan ize? Mert nem tudom. A kerdes megvalaszolasara ket oldalbol EGYVALAKI volt kepes. remelhetoleg a gyakorikerdeseken nem ugyanolyan a brutalprolik aranya, mint a valosagban, mert akkor igen szomoru a helyzet :(
2017. nov. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Uristen mennyi beszűkült látókörű, életunt, minden újító szellemet nélkülöző bánya irt az első oldalra :o
2017. dec. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
*banya.
2017. dec. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!