Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Szerintetek volt mar csalodott...

Szerintetek volt mar csalodott egy külföldi egy igazi magyar haziasszony föztjetöl?

Figyelt kérdés

Megsertödtem a ferjem megjegyzesere, ö Latin-Amerikabol van.Ugy volt, hogy Nemetorszagban fogunk elni,friss hazasodok vagyunk, de közben kiderült , hogy babat varok ezert a szüleimhez megyünk majd , mert otthon szeretnek szülni, szoval egy ideig ott elnenk.Mar most azt hajtogatja, hogy föznöm kellesz neki, mert , hogy otthon biztos teljesen mas a konyha es ö nem biztos benne , hogy szeretni fogja.Naluk szinte mindeg csirke rizzsel a menü.

Anyum persze tapasztalt haziasszony, megnezem kinek nem izlik az otthon keszült tötött kaposzta es rosszul esett, hogy meg oda sem ertünk, de mar azt mondja, neki anyum föztje nem fog izleni...gyerekesnek is tartom a problemat...De most ugy altalanosan kerdem..tenyleg lehet nem szeretni a klasszikus magyar konyhat?Szerintem mar eleve ami otthon sziv vele keszül, csak finom lehet



2016. okt. 14. 12:09
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

29:

Én nagy rajongója vagyok/voltam Hollandiának, de szerintem a konyhájuk és vendégszeretetük nem említhető egy lapon a magyaréval. Ráadásul a holland nők általában fózni sem tudnak/szeretnek (ez ma már Magarországon is kezd tendenciává válni.). Talán még az indonéz beütés ér a legtöbbet a hollandiai ételeknél.

Az említett pijnburg és hagelslag nem tudom mi, ellenben tapasztaltam, hogy a paprikát, paradicsomot nem tudják elképzelni a szendvicshez csak a salátához, a szalonnát nem eszik meg kenyérrel, de fogyasztanak csokis tortadarát vagy szeletelt, megcukrozott banánt vajaskenyéren. Nekem a csúcs az volt amikor valaki a konzervbabot összekeverte sült szalonnával és almapürével.

2016. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

A hagelslag a tortadara, a Pijnenburg meg az ontbijtkoek, fűszeres sütemény.

A lényeg az, hogy attól, hogy XY szeret valamit, még véletlenül se lehet elvarni, hogy VZ is szeresse.

2016. dec. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek:

Még szerencséje a férjednek, hogy nem valamilyen germán anyósa van, mert akkor megtörténhetne, hogy tengerpartra, egész napra, kapna két kis szendvicset (egyet felvágottal, egyet sajttal, de soha nem együtt a kettővel), egy kekszet és egy zöldalmát. Vacsorára meg meghívnák hasábburgonyára majonézzel. (Megtörtént eset.) Attól aztán kopoghatna a szeme az éhségtől és megenné a töltöttkáposztát is :-)

2016. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

32:

Én csak azon csodálkoztam, hogy függetlenül attól, hogy ki mit szeret, és otthon mit eszik, a holland rokonaim itt mindent szívesen ettek abból az átkos magyar konyhából. Náluk meg azt láttam, hogy nem is inkább egészségügyi, hanem inkább sóhersági alapon étkeztek, illetve láttak vendégül, ezekről sokat tudnék mesélni és olyan magyar ismerősöm is, aki 10 éve ott él, de most itt nem ez volt az eredeti kérdés,

2016. dec. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

28:

Csak egy magyar véleménye van ott, ha meg se hallgattad minek nyilatkozol róla?

2016. dec. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

wanderowa: nem értem, miért nem vagy képes felfogni, hogy nem mindenkinek ízlik a magyar(os) kaja, van, aki számára ezek kimondottan ehetetlenek.


A belinkelt videóban egy magyar valaki dícséri a magyar konyhát és nem egy "külföldi". HA valaki megszokott valamit, akkor azt akkor is meg tudja enni, ha 50 évig máshol él, de ettöl az ott élüknek nem lesz ehetöbb.


Szóval hidd el, lehet nem szeretni a magyar konyhát. Meg sok másik helyen is finomakat (söt finomabbakat) föznek, mint MO-on.

2016. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

"... nem mindenkinek ízlik a magyar(os) kaja"


Itt most ízlésbeli különbségekről vitatkozunk hiábavalóan és ezzel az egy mondatoddal meg is válaszolhattad volna a kérdezőnek a kérdését. Nekem sem ízlik sok minden, mégsem utasítanám mereven vissza már előre, ha egy rokonom akarna vendégül látni vele, mert itt erről volt szó, és szerintem ez még Latin-Amerikában is sértésszámba menne, a vérmérsékletük alapján tán még jobban is, mint itt.


"...aki számára ezek kimondottan ehetetlenek."


Akkor az még vagy nem volt igazán éhes soha, vagy tele van a feje előítéletekkel. Mert nem arról van szó, hogy pl. egy angolnak itt párolt lófejet kellene ennie, hanem mondjuk egy paprikáscsirkét vagy halászlevet és azt nem tudja megenni. Sajnálhatja, veszít vele. Van magyar, aki az angolosra sült steak-et nem tudja megenni, az is veszít vele.


"A belinkelt videóban egy magyar valaki dícséri a magyar konyhát és nem egy "külföldi"."


Akinek legalább van összehasonlítási alapja és mégsem mondja ki a külföldi ételekre, hogy ehetetlenek.


"ettöl az ott élüknek nem lesz ehetöbb."


Főleg, ha meg se próbálják. Láttam olyan magyart, aki Lengyelországban egy szimpla habart krumplilevest alig mert megkóstolni, volt olyan kollégám, aki Nürnbergben kihagyta az ottani híres kolbászt és fanyalgott az írigylésre méltó minőségű barnakenyér választékon, de ezek elsősorban ostoba előítéleteken alapulnak.


"...lehet nem szeretni a magyar konyhát."


Mindegyik konyhát lehet nem szeretni, ízlés és felfogás dolga. Én szeretem a babcsírával töltött tavaszi tekercset, de ismerek olyat, aki még a gyroszt sem kóstolta meg és amikor bejött velem egy pesti arab fűszerboltba, úgy nézett körül, mint egy idegen bolygón.


"Meg sok másik helyen is finomakat (söt finomabbakat) föznek, mint MO-on."


Ez is relatív, attól függ, kinek hogy? Szerintem a fejlett országokban mára kiment a divatból a főzés, a boltok dugig vannak készételekkel, amiket csak be kell tenni a mikróba. Aki ilyen mű-kajákon nő fel, annak lehet, hogy nem fog ízleni egy tejszínes-gombás bakonyi sertésszelet sem...

2016. dec. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

"Szerintem a fejlett országokban mára kiment a divatból a főzés"


Ez SZERINTED van így, a valóságban NEM.


Németországban élek igen régóta és itt az emberek nagyobb része föz, méghozzá friss, nyers alapanyagokból, a készételeket föként diákok veszik, akiknek a gyorsan a legfontosabb. De köztük is igen sok elutasítja az iparilag elöállított ételeket és ezért vannak egyész komoly internetoldalak is, ahol a normális fözéshet adnak egymásnak segítséget, recepteket.

2016. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Persze értem én a hozzászólók szempontját, eszembe jut, hogy amikor Debrecenben katona voltam (jó rég volt!), ott sokkal háziasabban főztek az éttermekben, mint mifelénk. A tiszti étkezdében is így volt, napi szinten kapható volt a pacalpörkölt (boltban hiánycikk volt a pacal akkoriban), a vadasmarha zsemlegombóccal, stb. Akinek "befuccsolt" tőle a gyomra, kérhetett kímélő menűt, de ehhez orvosi igazolás kellett, és utána már nem lehetett normál menűt választani. Ebben csak könnyű, hal, csirke és ilyenek szerepeltek. Akkoriban jelentek meg az első vegetárius, makrobiotikus, reformkonyhás könyvek nálunk, érdekelt a téma, ezért én is kímélő menüt választottam, de néha irigykedve néztem a normál menű babgulyását a "sovány" vajban sült csirkecomb mellől :-)
2016. dec. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

De miért baj, ha valaki NEM akarja megpróbálni azt, amihez nem szokott? Jó, vannak szituk, amikor kvázi kötelező megenni a főtt ürüherét is, de általában az ember választhat. Én ugyan szinte bármelyik életmódbeli szabályomat hatályon kívül helyezem, ha nyaraláskori kóstolásról van szó (azért alapvetően s tartósan nem eszem máshogy, ahogy szoktam, az rosszul esne), de megértem azt is, aki semmiféle híres kolbászt és kenyeret nem kóstol meg. Nem feltétlenül veszít ám vele, lehet, hogy bármelyik zöldséget többre becsüli, mert ilyen az ízlése és kész.

A vendégség valóban kicsit más, de ott is joga van az embernek nem enni azt, amit nagyon, nagyon nem akar. Egy vegától se várjuk már el a húsevést... A sima ízlés picit más, mert ha komoly oka nincs rá, csak előítéletek, miért ne kóstolhatná meg? De nem erőltetném, ez az ő dolga. Max. nem tetszene az, hogy előítéletek alapján nem eszik...

2016. dec. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!