Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Szerintetek volt mar csalodott...

Szerintetek volt mar csalodott egy külföldi egy igazi magyar haziasszony föztjetöl?

Figyelt kérdés

Megsertödtem a ferjem megjegyzesere, ö Latin-Amerikabol van.Ugy volt, hogy Nemetorszagban fogunk elni,friss hazasodok vagyunk, de közben kiderült , hogy babat varok ezert a szüleimhez megyünk majd , mert otthon szeretnek szülni, szoval egy ideig ott elnenk.Mar most azt hajtogatja, hogy föznöm kellesz neki, mert , hogy otthon biztos teljesen mas a konyha es ö nem biztos benne , hogy szeretni fogja.Naluk szinte mindeg csirke rizzsel a menü.

Anyum persze tapasztalt haziasszony, megnezem kinek nem izlik az otthon keszült tötött kaposzta es rosszul esett, hogy meg oda sem ertünk, de mar azt mondja, neki anyum föztje nem fog izleni...gyerekesnek is tartom a problemat...De most ugy altalanosan kerdem..tenyleg lehet nem szeretni a klasszikus magyar konyhat?Szerintem mar eleve ami otthon sziv vele keszül, csak finom lehet



2016. okt. 14. 12:09
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

38:

Nem csak szerintem, nézd meg pl. Jamie Oliver filmjeit, folyamatosan azért küzd, hogy ne készételt és gyorsétkezdéből hozatott menűt egyenek, hanem próbálják meg otthon elkészíteni azokat a fogásokat, mert úgy egészségesebb és olcsóbb.

Én azt üdvözlöm, hogy Németországban szeretnek főzni, de a fentiek alapján pl. Angliában már nem annyira. Saját tapasztalataim szerint Hollandiában sem. És ahogy hallottam, az USA-ban még úgy sem.


Az más kérdés, hogy jó üzlet főzősulikat futtatni, ahol divatos dolog lehet Toszkánában jó pénzért söndörgetni a tortellinit, de ezek valószínűleg csak kuriózumként jönnek számításba egyeseknél.

2016. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

40:

Nem baj, ha nem kóstólja meg, egyen mindenki azt, amit szeret. ("Nem kötelező a disznótor" - a mondás szerint.)

Ha két hétig éhezne, különb dolgokat is megenne, de az egy más téma.

2016. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

42:

Ilyeneket, hogy főtt ürühere, hegyi bárányszem, nyers disznóvér, sáska, bogárlárva, akkor sem bírnék megkóstolni, ha nem tudom milyen etikett szerinti elvárás lenne. Egyszerűen taccsolnék tőlük, mielött lenyelném.

2016. dec. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

Az előzőhőz:

Ilyen lenne még az Indiában megszokott ún. tej föle gyönyör, ami forralt tejről kanalazott kellő mennyiségű pille becukrozva.

2016. dec. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Még valami: nem kell egzotikumokat sem említeni, én pl. nem bírom megenni a csirkebőrt, kivéve, ha ropogósra pirult. Egyszer Lengyelországban, vendégségben, rögtön az első napon rántott csirke volt. Elhatároztam, hogy a jó benyomás érdekében most megeszem bőröstől. Csak egy falatot tudtam lenyelni, onnéttól a napok folyamán alig bírtam bármit is megenni, pedig még töltött paprikát is főztek, hátha azt szeretni fogom. Több éven át visszatérő vendég voltam ott, és ez a gátlás mindíg előjött, pedig szégyeltem, hogy a legjobb szándékkal elém tett (egyébként ismert, köznapi) ételekben a háziasszony meglepetésére csak túrkálok.
2016. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!