Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A mézeskalácsnál a margarint...

A mézeskalácsnál a margarint lehet helyettesíteni vajjal?

Figyelt kérdés
Ugyanolyan lesz? Nagyon rossz dolognak tartom a margarint.
2019. dec. 5. 05:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Jobb lesz. A margarin a vaj olcsó, kevésbé jó minőségű változata.
2019. dec. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Eredetileg mindenki vajat használt, a mragarin csak olcsó helyettesítö szemét volt, ahogy ma is az.
2019. dec. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Így van, igazából a margarinnal helyettesítik a vajat, hogy olcsóbb legyen. Amúgy a mai, modern eljárással készülő margarinok már nem olyan egésségtelenek, nem tartalmaznak transzzsírsavakat. Ettől függetlenül persze vajjal sokkal jobb minden süti.
2019. dec. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Bizony a vaj az igazi .
2019. dec. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Egy picit más íze lesz, amit nem feltétlen veszel észre és sokan inkább finomabbnak tartják. De van olyan étel, amit én inkább margarinnal szeretek, nem illik hozzá a vaj íze. Mézeskalácsreceptből sokféle van, szerintem a legtöbb esetén nem probléma a csere.


Egy dologra figyelj: ha a 70% zsírtartalmú sütőmargarint 82% zsírtartalmú vajra cseréled, akkor egy picit kevesebbet kell tenni belőle. Úgy helyettesítsd, hogy a zsírtartalom egyezzen.

2019. dec. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Minden süti vajjal az igazi. A margarin egy hulladék, csak vajhelyettesítőnek találták ki a csóró komcsi korszakban. (Abban nőttem fel)
2019. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Vajjal sokkal finomabb az összes süti. Az igényes cukrászdak is vajat használnak, nem margarint
2019. dec. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

6-os! Tudom, szabálytalan, mert nem a kérdésre felel, de azért nem tudom megállni: ekkora marhaságot azért ne írj! Rengeteg olyan országban létezett és létezik, amelyikben még nyomokban sem bukkant fel még mutatóban sem komcsi.


Története egy Hippolyte Mège Mouriès úrral kezdődik, aki Napóleon megbízására fejlesztette ki, a haditengerészet élelmezésére. Akkor még faggyú volt a fő alkotóeleme, azóta többféle létezik.

2019. dec. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenkinek nyomtam a zöldet. Akkor vaj lesz, köszönöm
2019. dec. 5. 11:26
 10/11 anonim ***** válasza:
35%
Azt halkan hozzáteszem, hogy nem kéne ennyire ellenségesnek lenni a margarinnal. Ugyan valóban egy helyettesítő vajpótlónak készült, de szerintem a teavaj mellett ugyanúgy hozzátartozik a változatos étkezéshez. Sőt: mivel többnyire növényi alappal készül vagy most már kevert formával több fajtája kezd visszatalálni a régi vajakhoz, így szerintem sokkal jobbak a zsíros teavajaknál. Én pl. párizsit, májkrémet, és tejet nem tudok teavajjal együtt fogyasztani. Ezekehez margarin-vaj kell. (Mai fogalmak szerint az is vajak egyik típusa.) Igazi ősi vaj pedig valójában legfeljebb termelői árusoknál kapható, boltokban telezsírozott teavaj van polcokon, és egyáltalán nem egészségesebb.
2020. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!