Fűszer - Gyakori kérdések
Keresés ételek, italok - sütés, főzés témában
Talált kulcsszavak:
Talált kérdések:
Külföldi barátnőmnek szeretnék küldeni magyar paprikát. Küldhetnék persze boltit (van bármilyen márka ajánlásotok?), de mégiscsak érdekesebb lenne szép magyaros csomagolásút küldeni, pl: Ezek jó minőségűek, ízűek szerintetek? Vagy csak dísznek valók?
Szecsuáni csirkés kínai tésztát ettem a először életemben. Majdnem beokádtam. A családban mindenki azt mondja, hogy ez a normális illata és íze a fűszernek, ami benne van, de én határozottan azt a sós, nyáron apukákról áradó hónaljszagot érzem, a számban is. Mely fűszer lehet ez?
Só, cukor, bors, őrölt pirospaprika ízlés szerint. Mondjuk én borsot nem szoktam. Ezeken kívül?
Megcsinálom sütőben, aznap még finom, másnap már szinte ehetetlen. Ti hogy csináljátok, meg hogyan fűszerezitek?
Mit tegyek bele hogy kiegyensúlyozza az ízét?
Mit tudnék csinálni hogy csökkentse ezeket az adatokat? Természetesen nem baj hogy ízesíti magának külön, de amit ő csinál az nagyon durva. Indokolatlanul sokat használ mindenből, nem is érezni az étel eredeti ízét és féltem őt mi lesz ha később baj lesz ebből.
A recept 1 egész szerecsendiót ír lereszelve de csak őröltet kaptam. Ha ugyanannyi gramm kellene esetleg valaki le tudná mérni neki kb hány grammosak/db?😅
Kedveljük a paprikás krumplit. Igaz, mostanában ritkán készítjük, de ez most mindegy. Szóval mi hidegen sajtolt extra szűz olíva olajban szoktuk dinsztelni a hagymát (mert nem ehetek másfajta étolajat, max nagyon minimális mennyiségben). Egy ismerősömnél tavaly...
Szeretek kipróbálni mindenféle új ízt a húsleves elkészítésekor, ehhez keresek ötleteket.
Előzőleg vettem külön gyroshoz való port amihez ilyen szószos rész is van, de most nincs itthon. Jó lenne sültcsirkéhez való keverék is (plusz pár dologgal esetleg)?
Kinek vált be? Vagy kinek melyik Rub a kedvence? Nincs drága KamadoJoe, Kamado Bono-m csak olcsóbb Grillem.
Ki mit használ és mi vált be neki? Csirke húshoz (comb,szárny,mellfilé) Sertéshúshoz
Életemben nem láttam ilyet, neten sem találok releváns infót (lehet én vagyok a béna), asszony hozta a lakótelepi kisboltból. Mi ez és mihez jó? Vagy valami tök ismert fűszer, csak exportra gyártva ilyen nem is tudom milyen nyelvterületre?
Holnap petrezselymes krumplit szeretnék csinálni, de csak szárított petrezselyem van itthon. Boltba meg nem tudok elmenni, mert még 2 nap van a fizuig. Szárított petrezselymet is szórhatok a főtt krumplihoz vagy felejtsem el?
Korábban szinte mindenhol kaptam, később már úgy kellett nyomozni utána...
Egyáltalán érdemes e igy sütni a libát, szétnyitva, kiteritve, rácsra kötve és forogva, nem szárad ki a parázs felett? Mivel szokás fűszerezni, hogy finom legyen, pácolni szokás? Sosem sütöttem még libát és nem úgy akarom, hogy bekenem szárnyas fűszerrel osz jóvan...
Voltam kint 2 évig, sokat ettem ott csirke szárnyat meg sült krumplit és hiányzik néha egy kicsit az íze. Ha tudnám milyen fűszerrel készül, el készíteném magamnak.
Azt hiszem van egy oldal arertek.hu vagy valami ilyesmi ott összevetették régebbrn a grill és gyros fűszereket de keveset szerintem Ti mit használtok?
A boltban kapható gyros/döner fűszerek elég gagyik. Az Eker a kedvencem, és szeretnék itthon is hasonlót csinálni.
Só, bors és fokhagyma is lesz benne. Még fogok bele rakni nagyon minimális kurkumát és pirospaprikát a színe miatt :D
friss bazsalikomra lenne szükségem hol tudnék kapni?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




