Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Különbség Gulyás-pörkölt-papri...

Kaladze kérdése:

Különbség Gulyás-pörkölt-paprikáskrumpli-krumplipaprikás-azú-rag ú-tokány-szoté?

Figyelt kérdés

Sziasztok kitudja nekem leírni legjobban a különbséget ezek között az ételek között Gulyás, pörkölt, paprikáskrumpli, azú, ragú, tokány, szoté...

szivesen várom a válaszokat komolyan érdekelne.... tudom hogy a pörkölt sűrü és többnyire krumpli nélkül készül és később teszik bele a paprikát mint pld. a gulyásba...a paprikás krumpli lehet szárazabb de leveses formájú is és ott kolbász tesznek a hús helyett...de lehet rosszul tudom és a többi is érdekelne, köszönöm..



#pörkölt #gulyás #paprikás krumpli #tokány #Azu #Ragú #Krumplipaprikás #Szoté
2020. ápr. 9. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi a különbség... az egyik ez, a másik az. Keress recepteket és meglátod. Azú meg szoté, ezeket nem tudom mik, rá se keresek. Kis indítás:

[link]

2020. ápr. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Gulyas: marhaporkolt burgonyaval bogracsban


porkolt: egy etelkeszitesi technika (kocka hus zaftban)


paprikaskrumpli: egytaletel (krumpli+kolbasz)


krumplipaprikas es az azu: fogalmam sincs mik ezek


ragu: apro hus es akarmilyen zoldsegek kevereke (ez is amolyan porkolt fele)


tokany: csikokra vagott hus, valamilyen zaftos zoldsegfelevel (ez olyan gyorsabban elkeszitendo cucc, de a vegeredmeny hasonlo a raguhoz)

2020. ápr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Direkt megnéztem a mindmegettén, és tényleg, a paprikás krumpliba kell valamit tenni. Mert én meg voltam győződve róla, hogy a paprikáskrumpli az úgy ahogy mondja a neve, csak krumpli paprikásan csinálva.

De nem, kell bele vagy kolbász vagy virsli, vagy más húsféle, vagy galuska.

És én is azt gondoltam, hogy egybeírandó, de nem, külön írják.

2020. ápr. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!