Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi lehet ennek a süti/bonbon...

Mi lehet ennek a süti/bonbon édességnek a neve? Vagy hogy lehet ilyet készíteni? (Marcipános, meggyes valami)

Figyelt kérdés

Egy szállodában ettem ilyen desszertet többször is.

Tehát, ez egy konyhán készített cukrász termék.

Méretre akkora, mint egy kókoszgolyó és amúgy golyó ez is, de ízre állagra, olyan, mintha nem kekszböl, hanem talán piskótából lenne maga a golyó, tehát a keksznél valami lazább, puhább, omlósabb valami, ami egyébként csokis, marcipános ízű. Ebben a csokis marcipános golyóban van egy szem meggy, a külsején pedig szilárd, vékony csoki bevonat.

Keresgéltem neten természetesen, de a receptek közül ugy tűnik, egy sem ugyanaz!

Ha esetleg tud valaki pontos receptet, de az is jó, ha leírnátok, szerintetek hogy lehetne ilyen desszertet készíteni.



Én úgy készíteném:

Ledarálnék kb 0,5 kg babapiskótát, ahhoz menne egy rúd marcipán, bele egy lereszelt tábla étcsoki, vagy kakaó, valamennyi vaj, egy kis tej, ezeket összegyúrnám. Közepébe menne egy rumos meggy és megforgatnám olvasztott csokiban, aztán ha az megszikkad rajta, akkor kész.


Ez így jó? Ehető lenne kb így?


2020. ápr. 12. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Mozart golyó ugrott be erről..
2020. ápr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy puncs töltelék. Ebből készült a golyó. A puncs torta vagy mignon ezzel a töltelékkel készül.

Ez minden maradék (kivéve tejszínes dolgok) tehát vajas krémek, piskóták, tortaszeletek maradékai, szélei. Géppel összedolgozva ha nem jó az állaga, javítják egy kis lekvárral, vajkrémmel, tortakarikával... Imádják az emberek, és elhasználják, eladják pénzért a hulladékot.

2020. ápr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!