Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A konyhafőnök c. műsorban...

A konyhafőnök c. műsorban mindig mondják hogy elem, ropogós elem. Hol van elem?

Figyelt kérdés
2020. szept. 11. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
A mikroportban.
2020. szept. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

MÉK:


ELEM [e-e] főnév -et, -e [ë, e]

1. Vminek kicsiny v. legkisebb alkotórésze, amelynek sokaságából az egész áll, ill. amelyhez az egésznek végső felbontásával jutunk. Elemeire bomlik, esik szét vmi; elemeire bont vmit. □ [A papiros-sárkány] Mennyi különböző elem, Hányféle rész s mily gyülevész Foltjaiból lett ő egész. (Arany János) || a. Vminek viszonylag egyszerű és lényeges alkotórésze. A gép elemei; az épület elemei; a híd szerkezeti elemei. || b. (irodalomtudomány, művészettörténet) Vmely műnek sajátos jellegű része, mozzanata, összetevője. → Csodás elem; drámai, lírai elem. Nincs meg benne az eposzokban szokásos csodás elem. □ Dráma, drámai elem nélkül nem lehet. (Arany János)

2020. szept. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy több elemből összeállított étel, ahol

- a hús a fő!elem

- a köret a másik elem

- a mártás a következő elem

- és bármiből egy ropogós elem

Ezeket az elemeket összerakod, összeállt a tányér étel!

2020. dec. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de akkor sem értem én értem így felsorolva sokak szerint ezek elemek

a hús a fő elem de hol a tányéron az elem?? Hogy lehet a hús elem ha az hús? Az távirányítóba van meg órában stb

2020. dec. 5. 19:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Értelek. Mint a reklámban: minden órában egy milliós nyeremény. Hiába nézed, a te órádban az nem lesz benne. Az elemet se a tányérban keresd, a kérdésedet pedig rakasd át a vicc rovatba!
2020. dec. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!