Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Alma és csoki van itthon sok,...

Alma és csoki van itthon sok, milyen sütit vagy tortát süssek?

Figyelt kérdés

Valami puha, kiadós, finom desszert kéne, de épp nincs ötletem.

Alapdolgok vannak itthon, pl tojás, tej, vaj, liszt, kukoricaliszt, zabpehely is, többféle pudingpor, keményítő, sütőpor és hasonlók.

Ami nincs, az tejszín és kremsajt, ugye ezek gyakran kellenek kremekbe, azért írom.


Mit lehetne összehozni tehát sok csokibol és almából?

Az alma sajna a kevesebb fajra, de ki lehet nyomkodni.


Végső esetben ha nincs jó ötlete másnak sem, akkor csak a csokibol sütnek, az almát meg ennél nyersen, de jobb lenne mégis valami együttes....



2022. aug. 20. 06:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Az alma a LEVESEBB fajta, bocs, átírt a telefon. Az ékezethiányért is bocs.
2022. aug. 20. 06:35
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
2022. aug. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

[link]


A kedvenc sütim 😊

2022. aug. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Almás krémes
2022. aug. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Kevert süti? Almakockákkal és csokidarabkákkal?


Általában meggyesen csinálják, de én már csináltam mindennel.

Ennél egyszerűbb a világon nincs:


5 nagyobb egész tojás (vagy 6 kicsi)


30 dkg liszt


20 dkg kristálycukor


1 dl víz


1 dl olaj


csipet só


Fél zacskó sütőpor


Ezt az egészet egyszerre összeöntöd, alaposan kikevered, kivajazott-lisztezett tepsibe öntöd és nagyon gazdagon megszórod apróbb almakockákkal. 1 tábla tejcsokit is apróra vágsz és közé szórod. Azért tejcsokit, mert az étcsoki kemény marad. Előmelegített sütőbe tolod, közepes lángra és 30 percig nem is nézegeted. Utána tűpróbával ellenőrzöd, hogy nem ragad e a közepe. Nekem 40-45 perc alatt sül meg, de attól függ milyen vastag a tészta, lehet, hogy neked a 30-35 perc is elég lesz. A tetejét még melegen vaníliás, vagy fahéjas cukorral megszórod.


Esküszöm, hogy összerakni kevesebb idő, mint ezt leírni.


Előnye, hogy nem szárad ki az olaj miatt, csak ne vágd fel előre.

2022. aug. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Kevert sütit csinálj. Pohárral kell kimérni a hozzávalókat: két pohár liszt, egy pohár cukor, fél pohár olaj (nem tévedés), egy vagy két pohár kefir, egy vagy két tojás, de a lisztbe előtte keverj sütőport, egy icipici sót, az mindenbe kell, mert kihozza az ízeket, és ezt simítsd el egy tepsiben, amibe előzőleg teszel egy sütőpapírt, és a massza tetejére tegyél almaszeleteket, jó sokat, nem is kell lehámozni. Tehetsz még a masszába mazsolát, ha szereted. - A sütésnek az a lényege, hogy egyrészt legyen előmelegítve a sütő, forró sütőbe kell tenni, hogy felhúzza, és először csak 3-4 percig legyen nagylángon, utána kislángra kell venni, és 25-30-35 percig sütni. Legalább 20 percig nem szabad kinyitni a sütőt, mert összeesik a tészta. --- De miért nem csinálsz almalevest, ha olyan sok alma van. Annál finomabb nincs, én nyáron mindig gyümölcslevest készítek, mindennap! És utána valamilyen főzeléket eszem, egy kis virslit sütök hozzá vagy rántottát. Nyaranként le is szoktam fogyni vagy 3 kilót!!
2022. aug. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó kettő nagyon jól hangzik, lehet én is kipróbálom őket. 😁
2022. aug. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem leveses fajta, hanem levesesebb fajta.
2022. aug. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!