Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lekvár megromlott?

Lekvár megromlott?

Figyelt kérdés

Sziasztok, először is: nincs nagy tapasztalatom ezügyben, kérlek nézzétek el. Ismerőstől kapott házi baracklekvár el volt rakva nálunk (zárt befőttes üvegben, kb a fele hiányzik belőle) a hűtőben. Elővettem, és mikor egy jó nagyot szippantottam az üvegbe, a (szúrós) szagból arra következtettem, hogy megromlott.


a, lehet-e bármi bajom, ha belélegeztem ennek a "gőzét"?

b, ha valóban megromlott, a kukába dobáson kívül lehet vele bármit csinálni?


Köszi



2023. jan. 23. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
A lekvár ritkán romlik meg. Persze gyártáskor ha nem kerül bele elég tartósítószer, akkor előfordulhat. Inkább penészes lesz, ha nem tiszta eszközzel nyúlsz bele, de az meg elég jól látszik. Próbáld meg lefölözni a tetejét , majd keverd össze, hogy érzed e még a szagot.
2023. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A szúrós szag, ha valóban az volt, jelez valamit.

Nem penészes a lekvár teteje?

Az is lehet, hogy erjedésnek indult.

Ha nem látsz rajta penészt, bele kóstolhatsz, milyen az íze, még az is lehet, hogy nincs is baja.

2023. jan. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy valamilyen formában romlott! ...és ezt úgy mondom, hogy lehetőleg soha nem dobok ki élelmiszert.

Odamentem a hűtőhöz, beleszagoltam a saját felbontott lekváromba és konkrétan finom, gyümölcs illata volt.

Viszont éreztem már ezt a szúrós szagot lekváron, ismerősnek a "műcukorral" elrakott cuccán, de az kóstolás után is érezhetően kellemetlen ízű volt.

2023. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kuka
2023. jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld pacsi nektek!


Elsősorban azért tettem fel a kérdést, mert én sem szívesen dobok ki olyan élelmiszert, amit fel lehet még használni, de így a kukában landolt.

2023. jan. 24. 14:26
 6/6 anonim ***** válasza:
37%

A szúrós szag, látod, nem látod, a penész.

Nem szerencsés, ha belélegezted, de egyszer elhanyagolható.

A penész szálak láthatatlanul az egész tartalmat átszövik. Hogy leszeded a tetejét, az nulla.

Az egész kuka.

2023. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!