Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítítek a Thai...

Hogyan készítítek a Thai Jázmin rizst?

Figyelt kérdés
Előtte olajon pirítva fehéredésig, aztán vizzel öntitek fel, vagy csak rendesen forrásban lévő vízbe főzitek, és szűritek? Mindkettőt hallottam, melyik a jobb? A csomagolás főzést ír, nem párolást. A lenyleg, hogy ne ragacsos, hanem pergős legyen.

2023. okt. 4. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak simán megfőzöm, nem szoktam pirítgatni. Eleve van olyan verzió, amit zacskóban lehet főzni és azt sem pirítgatja az ember. Nekem így ízlik, de van, aki máshogy készíti.
2023. okt. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Eredetileg egyik módszer sem az, amit szoktak, a rizst dupla mennyiségü hideg vízben felforralják, és utána egész kis lángon addig párolják, amíg a vizet beissza. Természetesen igy nem lesz pergös, de ez a rizs nem is erre alkalmas!

Ha pergös rizst akarsz, vegyél sima hosszúszemüt, az erre való.

2023. okt. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
ahogy a 2. irta ... a pergös rizs az a sima rizs amit minden büfetben is kapsz magyarorszagon marmit magyaros kajakhoz
2023. okt. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Van hogy piritom de van hogy csak főzőm.
2023. okt. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most kezdeném, azért kérdeztem reggel.
2023. okt. 4. 14:16
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez nem zacskós, hanem fél kg-os kiszerelés.
2023. okt. 4. 14:17
 7/8 anonim válasza:
49%
Szűrni a tésztát kell, rizst bűn. Először mosd át 3-4 alkalommal, aztán kétszeres űrtartalmú vizet a rizshez képest forralj fel, bele a rizs aztán 12-14 percig főzd alacsony lángon lefedve aztán még hagyd állni utána 5-10 percet és ne birizgáld a végéig. Só se kell bele meg semmi, a jázmin rizsnen önmagában tök jó íze van.
2023. okt. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
*Kivéve pl a basmatit amit úgy főznek mint a tésztát és úgy jó is, de nem ez az általános
2023. okt. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!