Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tegnap sütöttem 1 egész...

Tegnap sütöttem 1 egész pulykacombot, abból szeretnék gyrost csinálni, hogy kell, hogy finom legyen?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
én csirkemellből szoktam, csirke fűszersóval, ha az nincs, akkor só, fehér bors, fokhagyma(krém), csemege paprika krém/gulyáskrém, kis pirospaprika, őrölt kömény, olívaolajon átpirítom majd kis vizet rá, pár perc és kész. ha már meg van főve a hús, még víz se kell, csak a fűszerekkel átforgatni.
2011. júl. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, már megsült a hús, kicsit száraz lett, azt mondták.

Köszi a választ!

Amúgy ilyenkor már nem lehet javítani rajta, hogy ne legyen száraz?

2011. júl. 30. 16:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a szárazságán már nem tudsz változtatni, szerintem. Azért, ha van rá tippje valakinek, én is szívesen olvasnám. Viszont én gyros fűszerkeverékkel használnám.
2011. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igy szoktam: Felvagdosom a sült hust kis ujjnyi csikokra. Zsiradékra hagymát reszelek, és átpiritom. Megszórom gyros füszer keverékkel, és ráteszem a sült hust és kész. Ha nincs füszerkeverék, akkor sóval, borssal, oregánóval izesitem.
2011. júl. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

megpróbálhatod visszapuhítani a húst. ahogy más is írta, egy kis zsiradékon megdinsztelt hagymára tedd a csíkokra váhott húst, és mindig csak egy pici vízzel párold fedő alatt. a fűszereket is beleteheted.tehát egy szaft szerűség vegye körül.ha már megfelelő puhának érzed,akkor fedő nélkül süsd zsírjára, de nehogy újra kiszárítsd:))

szerintem így elfogadható puha lesz.

2011. júl. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tippeket! :)
2011. júl. 30. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!