Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A vörösbort (persze ha kell...

A vörösbort (persze ha kell bele) mikor célszerű beletenni az ételbe? Vonatkozik a kérdés az egyéb hozzávalókra és fűszerekre is.

Figyelt kérdés
Bármikor, vagy inkább a végén?
2011. aug. 6. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
a bort a végén elég az utolsó besűrítés előtt.egyéb fűszereket a hús kifehérdése után, a puhulás előtti szakaszban, hogy együtt főjenek.
2011. aug. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

gondolom azt tudod, hogy a a finomra vágott hagyma, zsíron

történő dinsztelésével kezdődik a pörkölt. a megpárolt, dinsztelt hagymára tesszük a húst, engedjük a saját levét kiengedni. ezután fűszerezzük ízlés szerint, szép piros fűszerpaprika,egy kis őrölt kömény, esetleg egy-két gerezd fokhagyma, egy szem héjától megfosztott paradicsom

és apróra vágott zöldpaprika.

egy-két szem mokkacukor szelidíti az ízeket.jó testet pörkölt legyen, mindig egy kis folyadék utánpótlással, ami lehet húsalaplé vagy víz. de mindig módjával.

vörösbor csak az utolsó felöntésnél.

2011. aug. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az igazi magyar pörkölt receptjét, találtam benne újdonságot is.

Most pl. a mexikói chilis bab végett tettem fel a kérdést, konkrétan a bor végett, de ha már írtam, hozzácsaptam a fűszerekkel kapcsolatos kérdésrészt is.

Már korábban is megfogalmazódott bennem a kérdés. Vannak nézetek, mi szerint a fűszereket nem szabad szétfőzni, sokkal aromásabbak, ha csak a főzés vége felé kerül az ételbe.

2011. aug. 6. 15:28
 4/6 anonim ***** válasza:

amiket én írtam, azok olyan alapfűszerek, amelyeknek együtt kell főniük a hússal, hogy ízletes legyen a szaft is a hús is.bizonyos ételeknél igaz a végén való fűszerezés, de azok általában a zöldfűszerek, illatos aromás fűszerek, pl bazsalikom, rozmaring, snidling,petrezselyem stb. de ezek nem a pörkölt fűszerei, legalábbis én nem szoktam beletenni:))

üdv.

2011. aug. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 doboszoli ***** válasza:

Egyetértek.

Bár én szoktam hagyni a végére valamennyit az illóolajos fűszerekből. A sót pl.azonnal rárakom, hogy még mielőtt a húst a pörköléssel "bezárom" belefőjön.

2011. aug. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én egy kevés sót már a dinsztelődő hagymára teszek, a többit a húsra.

már korábban írtam, hogy édesanyám egy jónevű étteremben volt főző asszony (nem szakácsnő, mert nem volt semmi ilyen jellegű végzettsége)de, olyan pörköltet tudott főzni, hogy törzsvendégei voltak...(régen volt)

szóval anyukám azt mondta, hogy, ha sózzuk finoman a hagymát, akkor kioldódnak és a fedő levételekor elillanak azok az anyagok, amik, a gyenge gyomrot bántják.

az 1-2 szem cukor is Ő praktikája (is) volt.

már 80 fölött van a drága, de még ma is mindennap főz apukámnak nagy örömére.

sos- sok konyhai praktikát tanultam anyutól, remélem másoknak is sikerül párat továbbadnom.

üdv.

2011. aug. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!