Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel lehetne a mentát helyett...

Mivel lehetne a mentát helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Újabban egyre több olyan receptet olvasok, amibe kell menta, ízre szeretem is, csak allergiás vagyok rá, így nem készíthetem el őket. Persze van, amiből ki lehet hagyni (jobb híján ki is szoktam), de van olyan étel, ami így elveszíti a karakterét. Mivel helyettesíthetném, aminek hasonló az ízvilága?
2011. aug. 26. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha alergiás vagy a mentára az még nem azt jelenti,hogy minden fajtára probáld ki a borsmentát. az nem annyira


inteziv mint a sima menta. Sajnos mással nem tudod,potolni.

Vagy menta kivonat.

2011. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg teafaolajjal próbálhatod helyettesiteni, az izben hasonlit a mentához, de elöfordulhat, hogy arra is allergiával reagálsz, ezért ovatosan próbáld ki.
2011. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos a borsmentára is allergiás vagyok... De a teafaolajat ki fogom próbálni.
2011. okt. 2. 11:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

a gyömbér is mentolos ízű, vagy valami ánizst keress, van

zölden is az édeskömény, az teljesen olyan, mint menta, a kaporszerű friss levelei.

2011. okt. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!