Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rémes az anyós a konyhában!...

Rémes az anyós a konyhában! Hasonló tapasztalatok, "élmények"?

Figyelt kérdés
Pl a makaróni neki=spagetti kifőzve és rátéve kevés darált hús a saját levével(régebben pár csepp ketchupot tett rá) de volt már hogy penészes pizzát tett elénk, vagy penészes volt a tejföl és azt mondta, hogy szedjük le a penészt és jó az még. A kedvesem szólt már neki, de olyankor megsértődik és kiabál velünk...
2011. dec. 29. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

A mondás az, hogy két dudás egy csárdában nem fér meg.

Az egyik nap ez ok miatt, a másik nap az ok miatt.

2011. dec. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha rá vagy szorulva, nem reklamálhatsz. Főzz külön, akkor viszont ne engedj beleszólni.
2011. dec. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
juuuj szegény... nehéz eset én soha nem tudtam megmondani a mai napig hogy ha valamit nem jól csinált mert mindegy hogy hogyan... veszekedve kimagyarázta magát :) ilyenkor csöndbe maradtunk inkább vagy mondtuk nem vagyunk éhesek... kikerültük a szituációkat...
2011. dec. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

az én anyósom is rémes a konyhában !!!! Nem füszerez semmit mindent gondolmra csinál : Karácsonyi hús leves 2db csirke szárny 1db sárgarépa 1db fehérrépa. + 10 liter folyadék. A rétesbe 10dkg túró és kész feltekeri kisüti..

Folyton azt hangoztatja,hogy ő nagymamátol tanult főzni.

Az én családom meg nyomába se ér a nagyinak. Csak azt felejti el a drága,hogy több generációs vendéglátos család vagyunk. Nem vitatkozom. Hála jó égnek az ünnepeket,és évi pár alkalmat kivéve nem főz.. Nekem mondhatja a tanácsait itt be ott ki. Ha valamit tudni akarok felhívom a nagyapám aki 3 országban vezetett annak idéjén szállodát vezető séfként.. Családi ősszejövetelen már probálkozott a nagypapának tanácsot adni. Erre ő azt mondta,hogy igen érdekes főzési szokások vannak a világ minden táján,de ő erről még nem hallott ..

2011. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ő sem használ fűszereket. A rizst csak simán kifőzi és kész. A túrós tészta pedig abból áll, hogy kiteszi az asztalra a főtt tésztát, a doboz tejfölt és a zacskó túrót,külön-külön.:)
2011. dec. 29. 17:25
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Az én anyósom jól foz. mondjuk sokmindent másként mint mi, de attól még jó. Ha valami olyat foz amit meg én tudok és o nem akkor megkérdez h mit hogy csináljon. Sutni meg majdnemhogy én tanítom :D

Hál istennek én jól kijovok párom családjával.

2011. dec. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Húznám a fejébe a penészes tejfölét aztán mehetne amerre lát.
2011. dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Én 20 éves voltam, amikor "lett" anyósom:)én akkorra már

sorsomadta kényszerből (már szerencsének mondom)jól tudtam

főzni, anyósom semennyire sem, Ő is szegény,azért, mert úgy alakult akkor az élete...(persze, akkor én sem voltam ennyire megértő...)

lényeg a lényeg, hogy nagyon örült mindennek, amit főztem, soha nem kritizált, aztán már apósom szüleire és én főztem helyette,ez már 3 generáció:).

viszont Ők apósommal annyit dolgoztak,hogy örültek, ha valaki főzött rájuk, mindenért csak dícséretet kaptam.

aztán nálunk is gyarapodott a család, a nagyszülék kihaltak, de maradt a nagy adag főzés.

szerencsésnek mondhatom magam, hogy legalábbis a konyhában nem volt anyós-meny konfliktus.

üdv, és BUÉK. Mindenkinek!!!

2011. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Nekem nagyon jó anyósom van pedáns, tiszta és nagyon jól főz. Szeret újdonságokat is kipróbálni -ami nem mindig sikerül- de a kritikán sem sértődik meg. Mindenkinek ilyet kívánok!
2011. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyám ilyen.

Főzni nem tud, az össz tudománya a paradicsom leves meg a frankfurti leves/ kelkáposzta főzelék de ez utóbbi úgy hogy ha a levesnek áll neki akkor abbol tuti főzelék lessz, ha főzeléknek akkor leves.

Sütni meg végképp nem tud, max piskotát.

Ennek ellenére állandóan kritizálta egy időben a főztömet, meg a sütieimet.

Pedig mindig mindenki imádja a főztömet.Sütit, tortát pedig a környékről mindenki tőlem rendel hogy alkalmakra süssek nekik, szóval nem lehet olyan rossz.


Amikor még kritizált, akkor mindig mondtam neki hogy ha nem ízlik nem muszály megenni, és állj oda a tűzhelyhez és főzzél jobbat.

Leszokott a kritizálásról, sőt már várja hogy mikor sütök, vagy mikor hívom meg ebédre.


Mondjuk ő inkább csak féltékeny volt, hogy őt sem tanította senki, egyedül meg nem állt neki.

Én meg saját magam képeztem receptkönyvekből meg a tv-ből.

2011. dec. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!