Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütnivaló kolbászt hogyan...

Sütnivaló kolbászt hogyan kell megsütni?

Figyelt kérdés
Gáztűzhelyen szeretném lábasban, de nem tudom, hogy tegyek alá zsírt, vagy inkább egy kis vizet, fedő alatt, vagy anélkül süssem, meg kell-e szurkélni, és kb mennyi idő alatt sül meg.
2012. okt. 3. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Személy szerint én szárazra törlöm, villával több helyen megszúrkálom, és viszonylag bő zsírban megsütöm lábasban. Közben átfordítom a másik oldalára is, hogy kb. egyformán süljön mindkét oldalán.


Majd olvasni fogsz olyat, hogy ez egy nagy hülyeség, az a tuti, amit ő ír, aztán majd jön a következő hozzászóló is, aki mindkét választ lehülyézi, és csak a saját módszerére esküszik.

Én is!

2012. okt. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Irdald be. Ha teflonban csinálod, nem kell alá zsiradék. Nem kell lefedni, és addig süsd, amíg olyan nem lesz, amilyet szeretsz. És fordítsd meg.

Lábasban kell alá zsiradék, nem kell lefedni. A többi ugyanaz. Kevés zsiradékot tegyél alá, mert ereszt sokat. És ne nagy lángon kezd. Ha jött már ki belőle elég zsiradék, akkor nyomhatsz rá nagyobb tüzet.

2012. okt. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a sütnivaló kolbászt beirdalja sütés előtt, az egész szanaszét megy sülés közben! (A kérdező nem lecsókolbászt, virslit, vagy szafaládét írt, hanem sütnivaló nyers kolbászról beszél)
2012. okt. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Tegyél alá zsírt vagy olajat, mi a múltkor teflonba akartunk olaj nélkül(mindig olajat használok) kolbászt sütni,de csak égett, pedig Tefal a serpenyőm. De vigyázz vele, mert nálunk nagyon csapkodott :(
2012. okt. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

A sütnivaló nyers kolbászt nem kell sem beirdalni, de még megszúrkálni sem. kifolyik a saját értékes zsírja, és kiszárad, mint a tapló.

egy kis zsírban kell elkezdeni sütni, minimum egy hangyányi vizet alá.

én fagyos zsírral megkenem, úgy kezdem el sütni. egy nagy húscsipesszel forgatom és persze fedő alatt sütöm.

amikor már párolódott, és köröskörül piros, akkor kb már jó.kb 25 perc.

2012. okt. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a sokféle válaszból ötvözve egy "saját módszert" alkottam és megsütöttem így: Két szálból az egyiket megszúrkáltam, a másikat nem, egyik sem pukkadt ki. Pici vizet tettem alájuk és megkentem a kolbászokat kevés kacsazsírral sütés előtt. Fedő alatt sütöttem, csak a végén vettem le a fedőt. A kolbászokkal együtt néhány krumplit is sütöttem. Finom lett minden, de a gáztűzhelyet beborította a szép piros zsír.
2012. okt. 3. 14:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát első, ahogy írtad, itt jártak is a másokat lehülyéző sunyik, de nem merik kiírni sem a véleményüket, csak lenyomni a tőlük eltérő tapasztalattal rendelkezőket.A kérdező jól döntött, úgy csinálta végül ahogy maga elgondolta.
2012. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 doboszoli ***** válasza:

Ha valamit számít, "ma 10:59"-el értek egyet.

(akkor is, ha nem.)

2012. okt. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!