Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok jó krumplis főétele...

Mondanátok jó krumplis főételeket (recepttel)?

Figyelt kérdés

Ami már uncsi: krumplis tészta, paprikás krumpli, rakott krumpli...


KÖSZI!!


2012. okt. 24. 23:32
 1/10 anonim válasza:
2012. okt. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mustafa33 ***** válasza:

Pápai György séf receptje - Szlovák vendéglő Pozsony:

1 kg krumpli, só, 30 dg sima liszt, víz.

8 dg zsír, 12 dg hagyma, 32 dg savanyú káposzta, 12 dg füstölt szalonna. (zsír és szalonna legjobb mangalicából, de a zsírt lehet olajjal is helyettesíteni)

A nyers meghámozott krumplit lereszeljük (nem forgácsra, finomabbra) a vizét lecsorgatjuk de eltesszük, hozzáadjuk a lisztet és sót, olyan állagúra keverjük a vizével, hogy galuskatésta legyen. Fövő vízbe szaggatjuk mint más galuskát és ha megfőtt leszűrjük. Erre rákeverjük a kápostát: a zsíron megüvegesítjük a hagymát, ezen megdinszteljük a káposztát. Tálaláskor lehet a tetejére rá tenni a szalonnából kisütött szalonnatepertőt a saját zsírjával együtt. Ez káposztás sztrapacska. Ez is krumpli étel. Káposzta helyett lehet rá tenni liptói túrót vagyis juhtúrót - brindzát. Ezt egy kevés tejfellel kel elkeverni, hogy hígabb legyen. Erre lehet szalonna tepertőt tenni, de jó csak vajjal leöntve is. Tehén túróval is jó, azt úgy kell rá tenni mint a csuszára.

2012. okt. 25. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

[link]


No comment!

2012. okt. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ma 07:54-es: gondolom a kérdezö KIPRÓBÁLT recepteket keresne, mert az interneten annyira sok van, hogy nem tud elindulni ezek alapján.
2012. okt. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze, csakhogy oda is, valaki által már kipróbált receptek kerülnek, ugyanúgy, mint ide.

Itt sem tesz mást a kérdező, mint elolvassa az általunk leírt receptet, és majd ráérzésre kiválaszt belőlük 1-2 fajtát, amit ki is próbál.


Amit én feltettem neki, ott nem 5-10 mások által kipróbált receptből válogathat, hanem több ezerből.

Akkor mi a különbség?

Ezért kár volt engem lenulláznod, ugyanezen az alapon működik ez az oldal is!!!!!

2012. okt. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt NEM pontoztalak le (valaki ma mindenhol lepontozósdit játszik, remélhetöleg ez lesz a legnagyobb öröme az életében).


Azér irtam a kipróbált receptet, mert a neten rengeteg olyan receptet találtam már (igen sok tapasztalatom van, mer 45 éve fözök naponta), ahol kimaradt egy-egy összetevö, a receptet valaki csak "kitalálta" és tesznek töltötte fel, vagy hasonló, de ettöl függetlenül 10 Receptböl könnyebb válogatni, hogy mi passzol jobban a saját izléshez, mint több ezerböl.

Hgy csak konkrétan szemléltessem: kerestem csülökreceptet, de CSAK a "csülök pékné módra" több, mint 6000 (hat ezer) cimszót találtam. (Mondjuk, éppent ezt nem akaram volna, mert ismerek olyat, ami nekünk izlik, és inkább valami újat akartam volna kipróbálni, de nem is ze a lényeg). Ha nekem tényleg ez a recept lett volna, amit keresek, akkor elég elképzelhetetlen, hogy 6000 receptet végigpróbálok, ezért kérnék itt olyat, amit a felhasználók személyesen kipróbáltak. Igy lesz kb maximum 8-10 recept, ezeket átnézni még a normális lehetöségek határán belül van, 6000 esetében már nem.


De nem veszekedni akarok veled, csak elmondani, hogy VÉLEMÉNYEM szerint miért nem a gooogle-ban keresnek sokan (föleg kezdök)

2012. okt. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os!

Meglehet, hogy igazad van!

De akkor a kérdező írja ki konkrétan, mit szeretne, vagy milyen kajára gondolt, és akkor nem írjuk le neki 6000x a csülök pékné módra.

(Másrészt, ha akarom elhiszem, hogy nem te pontozol le, ha akarom nem. Mások válasza miért nincs lepontozva?)

2012. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mustafa33 ***** válasza:
Kiegészítem a 2. választ. Én inkább grízes lisztet használok nem simát, és ha nincsen tapasztalatod ezzel biztosabb hogy nem fő szét csiríznek, ha teszel bele 1 tojást is (nem rongtja el).
2012. okt. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 13:58-as: a 4-6-os vagyok.


Minek pontoználak le, amikor a válaszod nem haszontalan, csak kicsit sok a jóból-kategória.

Eleve nem tartom a pontozást igazán értelmes dolognak, de csak olyan választ pontoznék le, ha egyáltalán iylen ötletem lenne, aminek semmi köze a kérdéshez (pl. többször volt a "szivásbuktát szeretem" "terhes vagy" stb - mindenféle kérdésre -jellegü állandó válaszokat), vagy ami trágár, de azt sem szoktam.

Az, hogy elhiszed-e, a te dolgod, hogy miért neked nem hasznos valaki szerint a válaszod, azt nem tudhatom.

2012. okt. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

´próbáld ki a töltött krumplit : 5-6 (vagy több,attól függ

mekkora étvágyad van) közepes nagyságú krumplit pontosan két

felé vágsz,a belsejüket különbözô húskrémekkel,májassal,stb.

kitöltöd (ha vegetáriánus vagy,nagy választékban kaphatók a

sajtkrémek) összeilleszted,cérnával összekötöd ôket,és forró

zsirban/olajban kisütöd...sok munka,de megéri!!! ketshup,

édes mustár,curry...amit akarsz hozzá...jó étvágyat!!!

2012. okt. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!