Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a NUTRITIONAL YEAST magyaru...

Mi a NUTRITIONAL YEAST magyarul? Sok amerikai receptben látom alapanyagként, de nem tudok rájönni milyen néven keressem a magyar boltokban.

Figyelt kérdés

A yeast élesztő, de én ilyen élesztőt a boltban még nem láttam.

[link]


2013. ápr. 19. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Étkezési élesztő, pont ugyanaz, mint amit kockában árulnak itt is. Csupán azért tesznek különbséget, mert létezik sörélesztő is. Remélem, érted a logikájukat. Nekik nem elég simán az, hogy élesztő, hanem oda kell tenni elé, hogy ez milyen célra van. De ha te azt gondolod, hogy ez valami különleges dolog, akkor nem tudlak meggyőzni úgysem.
2013. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is ugyanezt szűrtem le mint amit te mondasz, de a mi kocka élesztőnket nem lehet úgy használni, mint ezt. Ha megnyitod a linket amit beraktam látszik, hogy ez pehely formátumú. Paníroznak vele, megszórják az ételt, mintha sajt lenne, nem úgy funkcionál, mint a mi élesztőnk.
2013. ápr. 19. 14:42
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Itthon is lehet kapni por alakban élesztőt. Vásárolj azt, ha szórni akarod. De ha keleszteni akarsz, akkor felesleges a por, mert az összes élesztő ugyanúgy működik, vagyis szén-dioxidot termelnek a gombák, és ettől nő a tészta térfogata. De ha te panírozni akarsz, vegyél port...
2013. ápr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Élesztő vagy porélesztő.
2013. ápr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Nutritional yeast nem olyan élesztő, mint amit nálunk kockákban árulnak.


Ez nem egy aktív élesztő, a neve megtévesztő lehet. Ilyen kukoricapehely formájában árulják és inkább a vegetáriánusok körében népszerű. Ők fűszerként használják. Nagyon jó fehérje és vitaminforrás nekik.


Általában a sajtot szokták ezzel helyettesíteni.

2013. ápr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:02-nal a pont!

A nutritional yeast az deaktivalt eleszto, vagyis lehet kapni active elesztot meg nem-aktiv elesztot (ez a nutritional).

Ha a nutritional yeast-et teszed a kenyerlisztbe vagy a keltesztaba, akkor az nem fog megkelni!

2013. ápr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
élesztőpehely néven keresd! és az 5-ös, 6-os válaszolónál a pont :)
2013. ápr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, már találtam is élesztőpehely néven magyar webshopban!
2013. ápr. 19. 20:50
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Mi ezt itthon sörélesztőnek hívjuk :)
2017. aug. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Élesztőpehely


VITAM NUTRITIONAL YEAST ÉLESZTŐPEHELY 200G


[link]

---------------------

[link]

2018. jan. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!