Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vizes a rakott krumpli, miért?

Vizes a rakott krumpli, miért?

Figyelt kérdés
Krumpli, főtt tojás, kolbász, és a rétegek között tejföl, a legtetején pedig reszelt sajt; ebből áll az általam készített rakott krumpli. A tegnap esti rettentően vizes volt, állt a tálban, vajon mitől lehet? Mit ronthatok el?
2013. jún. 11. 08:47
1 2
 1/17 ivilicious ***** válasza:
főzd ki előtte a krumplit.
2013. jún. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de az enyém is olyan, van hogy le kell róla öntenem, annyira vizes. Nem értem én sem, mert régen is így csináltuk, még gyerekkoromban anyukám ugyan így csinálta, és sosem volt vizes, most meg az, neki is, nekem is. Én a tejfölre gondoltam, hogy nagyon vizes, ezért lehet.
2013. jún. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is a tejföl miatt. Próbáld kikavarni a tejfölt egy nyers tojással és pici liszttel! Akkor talán nem adja ki a levét.
2013. jún. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

előtte főzd meg a krumplit, akkor nem lesz vizes.

amúgy sajnos ma már a krumplik is sokkal vizesebbek, illetve a tejfölök se olyan minőségűek mint régen.

2013. jún. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az én rakott krumplim soha nem vizes, de szaftos. Akkor csinálok rakott krumplit, ha sok apró krumplim van, öreg. Az új krumpli nem igazán rakottnak való. Tehát hajába főzött krumplit megtisztitom, és elkezdet rakni a sorokat. Krumpli, főtt tojás, kolbász karika. Na itt megint van egy kis titkom. Sokkal finomabb az egész, ha a kolbász karikákat átsütöd zsirban. A sorokat addig rakom, mig tart az alapanyag. Legfelülre főtt krumpli kerüljön. Én nem sózom a sorokat, mert a szaftja lesz kicsit sós. Mégpedig ettől: füstölt szalonnát piritok apró kockákban, majd kihütöm. Ha már nem forró, beleöntöm a jó, bőséges tejfölt, beleütök egy tojást, és elkeverem egy kis sóval, borssal, és ezzel öntöm le a sorokat. Ha kisütötted a kolbász, annak a levét is ebbe a leöntő szószba használod el. Kb 50 perig sütöm gázsütőben 3-ason. Ha szép piros a teteje, elkészült. Soha nem vizes!
2013. jún. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 klopusz ***** válasza:
Nem tudom, hogy csinálod a rakott krumplit, de az biztos, hogy újkrumpliból nem szabad, mert az alapból túl vizes. Emellett persze az is fontos lehet, hogy nyers vagy főtt krumpliból készíted-e? (Én mindig főttből.)
2013. jún. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Elmulasztottam beírni, hogy megfőzöm előtte a krumplit. Szerintem régebbi krumpli volt, vastaghéjú, nem újburgonya.

Kipróbálom a tejföl dúsítását, ahogy írtátok, és a pirított kolbászkarikát is!


Ment mindenkinek a zöldkéz :)

2013. jún. 11. 09:56
 8/17 anonim ***** válasza:

Krumpli és krumpli között van különbség. Most annyira nem kell erőltetni szerintem, a tavalyi már pocsék, az idei még nem jó. Mi múltkor egy óráig próbáltuk sütni, de sehogy sem akart megsülni pl. :(

Meg az sem mindegy, miben csinálod, tud-e párologni. Tejfölből meg csak a piros dobozosat használd, a kék az vizes vacak tényleg.

2013. jún. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szarabb minőségű a tejföl is, a sajt is, de főleg a kolbász, mint régen. Ennyi a kulcs.
2013. jún. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 dickharta ***** válasza:
az 5-öshöz átmennék egy rakott krumplira4 :)
2013. jún. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!