Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van a fagyóban cukkinim és...

Van a fagyóban cukkinim és patisszonom, egészben. Hogyan rántsam ki?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám megcsinálni, Hagyjam kiengedni? Nem lesz nagyon löttyedt? Vagy mit lehetne még csinálni belőle ami ugyan olyan finom? férjem imádja de eddig csak rántottuk.
2008. jún. 27. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
amikor elkezd kiengedni, szóval mikor már tudod vágni a késsel de még félig fagyis, akkor szeleteld fel és rögtön rántsd ki különben meglöttyed.de pl ha rakottnak csinálod meg az nem baj ha meglöttyed.
2008. jún. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Én is a rakott dolgokra szavazok, mert bár félfagyottan tudod szeletelni, de utána még összeeshet a panírozás-rántás során. Vagy gyorsan kell és egyszerre nem sokat csinálni.


Ezt pedig mellékesen jegyzem meg: fagyó? fagyis? Nem inkább fagyasztó és fagyos? Még a fagyó és a fagyasztó "érthető" rövidülés, hiszen 6 karaktert spórol vele. De az i-o egymás mellett van, így csak REMÉLEM, hogy az első válaszoló nem SZÁNDÉKOSAN írt i-t, hanem elütés volt. Ne bántsuk így is veszélyben lévő anyanyelvünket!

2008. jún. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket. Szerencsére nekem mindegyikből csak 1-1 db. van. Holnap majd megcsinálom. Ma grillezett zöldség volt.


A fagyót ha jól tudom elfogadja a magyar nyelv. A másik variáció nekem is furcsa. Én is érzékeny vagyok a helyes nyelvre:)))

2008. jún. 28. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!