Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Palacsinta recept?

Fanni1713 kérdése:

Palacsinta recept?

Figyelt kérdés
olyan palacsinta receptet tudtok mondani amiben nem dl meg ilyenek vannak hanem pl 3 evőkanál, mert nem tudom min kimérni a hozzávalókat.

2013. szept. 7. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a múltkor innen csináltam az első verziót pontosan ilyen helyzetben:

[link]

40 dkg liszt = kicsit kevesebb, mint egy fél zsák liszt,

4 tojás,

8 dl tej = maradjon egy kb. pohárnyi a doboz alján,

2 dl buborékos ásványvíz = egy kisebb pohár vagy egy 3 decis pohár kétharmada,

1 csipet só,

nagyobb csipet cukor,

1 evőkanál olaj

2013. szept. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én két tojásból keverem: csipet só, 3 teáskanál cukor - ha több van benne, akkor barna lesz a palacsinta, nem sápadt, és esetleg le is ég. Annyi evőkanál liszt - fele lehet rétes - amennyi palacsintát akarsz sütni. Öntök bele buborékos vizet, 2-3 merőkanál tejet, ezekkel simára kavarom, meg 2-evőkanál olaj. Aztán tovább hígítom a vízzel, tejjel,míg olyan folyós, de nem ritka lesz. Állni hagyom, majd ha besűrűsödött, még tejjel felhígítom.
2013. szept. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Annyi evőkanál liszt - fele lehet rétes - amennyi palacsintát akarsz sütni"

Tehát függetlenül attól, hogy 3 vagy 50 palacsintát akarsz sütni, a többi hozzávalóból ugyanannyi kell?

2013. szept. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, az az igazság, hogy én 12 palacsintát szoktam sütni.Ez is néha 3 napig megmarad:) Én egyet eszek meg, a párom hármat, s aztán rakosgatjuk, míg a párom el nem pusztítja a maradékot. Szóval sem kettőről, sem harmincról nincs fogalmam, de a kérdés jogos:) Akkor odaírom, hogy ez a mennyiség 10-15 palacsintához elég. Persze függ a sütőforma nagyságától is, meg hogy milyen mennyiséget löttyentesz bele 1-1 sütésre, lehet ultravékony, vagy vastagabb a tészta.
2013. szept. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi szépen a pontosítást, ez így már, remélem, segít a kérdés írójának is. :)
2013. szept. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!