Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ezeket szoktam beletenni,...

Ezeket szoktam beletenni, amikor kenyeret sütök itthon . Milyen lisztet tegyek bele, vagy mit csináljak másképp, hogy barna kenyeret tudjak sütni? (kezdő háziasszony )

Figyelt kérdés
1bögre langyos víz,élesztő,1ek.olaj , 2 teáskanál só,2bögre liszt (itt Nagyi Titka kenyérlisztet szoktam használni,illetve egy kis rozslisztet is szoktam beletenni )
2013. nov. 2. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha barna kenyeret szeretnél, azt másképpen kell sütni is, mivel a teljes kiőrlésű vagy rozs lisztek több folyadékot vesznek fel és lassabban kelnek. Nem árt bele kovászt, vagy öregtésztát vagy joghurtot is tenni, ha jó barna kenyeret akarsz. Itt vannak jó receptek:

[link]

(legalul vannak bal oldalon a linkek a kenyerekhez)

2013. nov. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A 2 bögre liszt fele legyen teljes kiörlésű tönkölybúzaliszt, és 1 teáskanál cukrot is adj hozzá, valamint kefírt, vagy joghurtot úgy fél dobozzal.
2013. nov. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!