Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meggle habtejszin habfixáló...

Meggle habtejszin habfixáló nélkül is felverhető?

Figyelt kérdés
Tehát ez nem a növényi habtejszin. Azt tudom hogy a Hulala (növényi) habtejszint magában fel lehet verni. Vagy biztosabb ha habfixáló is van benne?
2014. ápr. 7. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden tejszínt fel lehet verni fixáló nélkül is. A növényi viszont tovább megtartja ezt az állagát. Hol hallottál ilyet, hogy az nem verhető fel?:)
2014. ápr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
Persze, minden tejszínt fel lehet verni önmagában is. Nem tudom, mihez használnád. Ha nincs benne fixáló, akkor lefolyik a sütiről, tortáról. De egy gesztenyepüréhez nyilván nem kell :)
2014. ápr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem folyik le, ha hidegen tartod felverés után :)

Szobahőmérsékleten tényleg elfolyik egyébként.


De amúgy annyi a különbség, hogy fixálóval 2 perc, nélküle meg 5-6 felverni.


Illetve még annyit tennék hozzá, hogy a tejszín felverésénél fontos, hogy hideg legyen. Ha meleg vagy szobahőmérsékletű, úgy nem megy.

2014. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
A fixáló felesleges szemét (cukor, keményítő és egy kis finom trikalcium-foszfát keveréke, kinek kell ez?), semmi szükség rá. Minden tejszín felverhető, érdemes előbb egy napra behűteni őket. Ha nagyon biztosra akarsz menni, behűtheted a tálat is, én nem szoktam.
2014. ápr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

"Minden tejszín felverhető"

Teljesen igaz, de a hangsúly a tejszínen van...A növényi zsírok, meg a 12%-os "főzőtejszín" nem tartozik ide...

2014. ápr. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hihetetlen, hogy egy rohadt választ nem adhatok anélkül, hogy néhány s*ggf*j idióta le ne pontozná a választ...
2014. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elég sok recept irja hozzávalóként a habtejszin mellé a habfixálót is, innen vettem. Eddig én nem használtam habfixálót és tisztában vagyok vele, hogy be kell hűteni, ha mást nem onnan, hogy elolvasom a doboz leirását. Utoljára mikor készitettem lidl-s habtejszinből ugyanazt a tortát amit korábban meggle habtejszinből, a lidl-s fajtával nem lett olyan az állaga, picit folyósabb volt, pedig azt is ugyanúgy behűtöttem. De akkor ezután se használok habfixálót, csak nem az olcsóbb lidl-s habtejszint veszem, hanem a Meggle-t.
2014. ápr. 8. 18:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem valamit nem jól csináltál :)


Én itt Németországban mindig a legolcsóbb, Lidl-ös habtejszínt veszem, és tényleg tökéletesen felverhető. És nem növényi egyébként.


A 75%-os válaszadónak meg üzenem, hogy köszönjük a lepontozást, annak ellenére, hogy semmi valótlant nem állítottunk. Én is szívesebben használok állati tejfölt, de vannak a világon allergének vagy állati termékeket nem fogyasztók is, többek között az ismerettségi körömben is, szóval tapasztalat, hogy igenis fel lehet verni a növényit is tökéletesen.


Az, hogy neked mi a személyes preferenciád, egy egészen más dolog.


De a dolgok rendje végett hozzátenném, hogy a növényi tejszín teljesen rendes tejszín, 20-30% ZSIRADÉKKAL, mivel növényi zsiradék is létezik a világon (felverés szempontjából meg tökéletesen irreleváns, hogy milyen forrású).


A "főző"tejszín meg egy másik téma, az a tejszíngyártás után fennmaradt, állagjavítókkal teletömött hulladék, és mivel kb. 30%-os zsírtartalom alatt semmiből nem lesz hab, ezért nem is tudom hogy kerül ide.

2014. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*tejszínt...
2014. ápr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A 75%-os válaszadónak meg üzenem, hogy köszönjük a lepontozást, annak ellenére, hogy semmi valótlant nem állítottunk."

Most mi van? Én panaszkodok, hogy lepontoznak engem, erre lecseszel? Én nem pontoztam le senkit, de ezek szerint te engem lepontoztál.

2014. ápr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!