Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon finom, hagyományos...

Nagyon finom, hagyományos mézeskalács recept?

Figyelt kérdés

Már napok óta keresgélek az interneten a receptek között, de nem találtam eddig olyat, amit megcsinálnék.

Olyat keresek, amiben NINCS semmilyen bolti "fűszerkeverék"! Előre őrölt fűszerekből szeretném saját magam fűszerezni, és nem kell azonnal puhának lennie, hanem megszokott módon pihentetni pár napig.

Valakinek van ilyen bevált és finom receptje? Nagyon hálás lennék érte!

Betti 21/L



2014. nov. 27. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A bolti fűszerkeveréket simán lecserélheted simákra :) Sok fahéj, én szegfűszeget is jócskán tennék bele, a többi opcionális számomra.

Nem tudom, milyen a hagyományos, de én tudok egy jó receptet, ezt a mézeskalácsot speciel nem kell pihentetni:

[link]

Az összeolvasztás az elején nagyon jó, más receptben is használom ezt a módszert és mindig igen finom lesz az eredmény. A fűszerezést a fentebb említett egyszerű módon csinálom, ha nem fűszerkeveréket használok, de ez tényleg ízlés dolga (plusz szegfűborsom soha nem is volt).

Tavaly gluténmentesen, rizsliszttel készítettem s az is jó lett, simán tudtam szaggatni, persze kicsit kevésbé volt rugalmas a tészta, de működött.

2014. nov. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jaj, köszönöm ezt a receptet, így tökéletes!:) arányokkal nem voltam tisztában, de itt le van írva, szuper! :)

Viszont itt írnak bele sütőport is, úgy még nem csináltam, te tennél bele?

Eddig mindig bolti fűszert használtam, ezért szeretnék újítani.:) kipróbálom idén ezzel, még egyszer köszi!:)

2014. nov. 27. 13:11
 3/3 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=-faiz2yAZW4


mi mindig ez alapján csináljuk

2014. nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!