Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézeskalácsot ajándékba?

Mézeskalácsot ajándékba?

Figyelt kérdés
Az a tervem ,hogy sütök többféle szerelmes mintázatú mézeskalácsot pl szivecskét amire ráírok valamit .. stb., és ezt szeretném a többi ajándék mellé adni a barátomnak ,de nem úgy ,hogy ételhordó dobozban,hanem becsomagolni egyesével fóliába (amibe a virágot szokták) és kis szalaggal megkötni a végét.Ez szerintetek megvalósítható,vagy bepenészedik?Tippeket elfogadok.Előre is köszi a válaszokat.23L

2014. nov. 14. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Igy csak akkor mukodik, ha kiszaritod.
2014. nov. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha gyorsan megeszi akkor nem penészesedik meg.
2014. nov. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
En a helyedben inkabb egy sep uvegedenybe tennem.
2014. nov. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mennyi idő az amit kibír a mézeskalács a fóliában?1 napot kibír ,vagy jobb ha aznap csomagolom mikor sütöm és viszem neki?
2014. nov. 14. 12:11
 5/9 anonim ***** válasza:

-Megsütöd a mézeskalácsot.

-Utána kidíszíted (ez nálam több nap, mert sokat csinálok, és szépen lassan díszítem)

-Egy tálcára sorba teszed, míg a máz megszárad.

-Becsomagolod egyesével.

Bár én vennék egy szép csatos befőttesüveget, olyan ducit, és abba tenném bele szépen, hogy kifelé nézzenek.

De becsomagolhatod nyugodtan ha megszáradt a mát fóliába is.

A lidlben most akciós a fólia (nem folpack, hanem olyan normális amibe be lehet csomagolni), 299ft egy tekercs 10m.


Én a családnak sütök idén aprósütiket, és karácsonyi tálcán adom nekik.

Mézes puszedli, mézeskalács, narancsos apró süti félig csokiba mártva...stb és ilyen fóliába csomagolom a tálat rajta a sütivel felül nagy masnival átkötve.


Kiválasztottad már, hogy melyik mézeskalács recepttel készíted?

2014. nov. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen van receptem,csak eddig még nem jutott eszembe ez az ötlet,hogy ajándék mellé tegyem mint ehető ajándékot..de nem nagy mennyiséget,csak 3-4 nagyobb mézeskalácsot szeretnék amit akár meg is ehet,de szeretném ha tetszene neki a csomagolása is.
2014. nov. 14. 13:55
 7/9 anonim ***** válasza:

A mézeskalács megszárad és éveket kibír, amíg a moly meg nem eszi (vagy a barátod).Attól függ, evésre, vagy emlékbe szánod.Ha emlékbe, akkor hagyd kiszáradni és ugy csomagold be, akár egyesével is, celofánpapírba, akkor eláll neki bármeddig, bár így kicsit keményebb de még egy jó ideig ehető marad.

Ha nagyobb mennyiségben akarsz neki adni, csak étkezésre, akkor valami szép dobozba érdemesebb rakni és ügyelni rá, hogy ne száradjon ki túlságosan, tehát ne legyen kőkemény.Úgy tudom, egy gerezd almát kell közéjük tenni, akkor puhábbak maradnak.

2014. nov. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Folpackba már előző nap is becsomagolhatod, abban nem romlik meg, én is abba szoktam csomagolni, illetve azzal takarom le a tálat és napokig eláll a mézes söti.
2014. nov. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is adtam ilyen ajándékot már. Néhány díszített mézeskalácsot becsomagoltam átlátszó csomagolópapírba, szalaggal megkötöttem.

Nagyon szép, mutatós, és bármeddig eláll.

Csak ne frissen, meleg, langyosan csomagold be. Ha kihűlt és megszáradt a díszítés, utána csomagolhatod.

2014. nov. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!