Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tudnék készíteni ezekből...

Mit tudnék készíteni ezekből az alapanyagokból: paprika, paradicsom, vöröshagyma, fokhagyma, krumpli, tojás?

Figyelt kérdés
2008. aug. 16. 17:26
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Hello!

Ahogy elolvastam az alapanagaidat, egyertelmuen a lecsos tojas jutott az eszembe. Ezt ketfelekeppen is eltudod kesziteni. Elkeszited a zoldsegekkel a lecsot, a szokasos modon, felvered a tojast es mintha rantotat keszitenel hozzaontod es keszre sutod. Nalunk ez a paromnak jott be nagyon, nekem a fottojasos a bevalt. Szoval a lecso elkeszul, aztan a tojast megfozod, hozzavagod, ugy teszed hozza es a krumplit is megfozve.

Jo etvagyat!

2008. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2008. aug. 16. 19:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Krumplis tojást, salátával.
2008. aug. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolótól kérdezem:hogyan kell elkészíteni?
2008. aug. 16. 19:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én a krumplit megfözném,hagymàs krumplinak..akàr tört krumplinak(.meghàmozod nyersen,aztän felteszed sos vizben föni...)mäsik edényben hagymàt piritasz,->amig üveges nem lesz,majd a megfött krumpli leszürve ràboritod a hagymàra..és összetördeled...vegetàzhatod,és egy kis bors..isteni lesz.a paradicsom,paprika...pedig.szintén egy tàlban pirits hagymàT..,arra tedd rà mikor màr üveges a paprikàt meg a paradicsomot(a fokhagymàt hagy el..)kevergesd,aromàzd,borsozd.és amikor mär jol összefött a paradicsom meg a paprika,tàlalhatod ugy hogy..kiteszed a krumplit tälba és a közepébe bemélyedést csinàlsz..és a kis "bemélyedésbe"beleraksz kicsit a kész paradicsom-paprikäbol..kicsit lyan igy ez mint a lecso..de mégsem az hisz nincs benne kolbàsz!sztem ez igy fini..;)
2008. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
azt kihagytam hogy a paprikära meg a paradicsomra simän üsd rà amikor màr majdnem kész a tojàst...és kevergesd kb 1-2 percig-éS kész
2008. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

A 2. válaszoló vagyok. A krumplit kockára vágod, olajban megsütöd (sült krumpli), majd felversz néhány tojást, sózod, és pici olajon elkezded sütni, mint a rántottát. Gyorsan rádobálod a sült krumplit (még mielőtt elkezdene dermedni a tojás), és összesütöd. Ennyi.

A salátához pedig összevágod a paradicsomot, meg a paprikát, sózod, raksz rá összevágott hagymát, meg fokhagymát, és egy kis olajjal meglocsolod.

2008. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszaidat!
2008. aug. 16. 21:41
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

lehetne még akár rántott vöröshagyma sült krumplival vagy krumplipürével és paradicsom-paprika salátával


A rántott vöröshagymához kisujjnyi vastagra kell karikázni a hagymát, ételízesítővel megszórni, hagyományos módon panírozni és bő olajban kisütni.

2008. aug. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy megsütöd hagymán a kis kockákra vágott krumplit, míg puha, pirult nem lesz, sóval, borssal ízesíted, rátöröd a tojást, összesütöd - ezt beletöltheted a kikapart belű paradicsomok üregébe és kenyérrel tálalhatod.
2008. aug. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!