Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Faszenes grillezőt vennék,...

Faszenes grillezőt vennék, milyen márkák számítanak jónak (Landmann, Weber, s. t. b. )? Faszenek közt is van különbség, de melyik a legjobb? Mire kell figyelni vételkor?

Figyelt kérdés
K.b.60-ezrem volna rá.Hordó-szerű grillre gondoltam,4-6 személyesre,bár a gömb se lehet rossz.Egy kicsit nagyobb húsokat is jó volna sütni(egyben oldalast-tarját..).Sokat tárcsa lapozunk(csakis fát használok),mert a fával sütve egész mások az ízek.Érdekelne olyan oldal,vagy könyv,ami a kezdőknek is segít a témába,mint például a faszén hőfoka mikor jó,mikor kell pótolni,s.t.b.HA KÉRHETLEK BENNETEKET,OLYAN ÍRJON AKINEK SOK TAPASZTALATA VAN-E TÉREN.

2015. febr. 15. 06:37
 1/1 Juliusz48 ***** válasza:
Ird be a keresődbe "Sütés-főzés a szabadban" lesz ott találat regeteg. A grillezésre pedig megfelel a legegyszerűbb öntöttvas is, amin én bográcsozni is szoktam, mert a kert bármely részén felállítható és nem ég ki alatta a fű sem. A fát olya rövidre vágd, min a sütő átmérőjének a fele, és kevés fával koncentrált tüzet tudsz csinálni. ha már ég a tűz akkor két oldalról tegyél mindig a szélére és told befelé az előző fákat. A faszénnek csak kamu minősége lehet mert mindegyaket keményfából szenesítik el. Inkább arra ügyelj, hogy ne legyen összetörve, hanem szép nagy darabokat lehessen a zacskóban kitapintani. A begyujtás után várj addig a sütéssel amig rendesen beizzik.A szélekről bepakolt széndarabokkal sokáig fog izzani a parázs. A keleti népek pl. a sasllikot hosszabb csatornaszerűn sütik.Bégigpakolják faszénnel és egyik vágát begyujtják a faszén pedig szép lassan végigizzik a húst mindig a parázs fölé helyezik a nyárssal.
2015. febr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!