Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok mondani olyan halételek...

Tudtok mondani olyan halételeket, amit egyszerű elkészíteni, olcsón kijön, de nagyon finom?

Figyelt kérdés

A barátom imádja a halat (mindet), viszont még sosem készítettem neki, és szeretném meglepni.

Elég kezdő vagyok a konyhában és anyagilag sem vagyok sajnos eleresztve...


2015. márc. 24. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

iglo arany halrudacskák:-D

Egyszrű az elkészítése

bár olcsónak nem mondanám.


Egyébként rántani való halat nem nehéz megcsínálni...


afrikai harcsa

harcsa

ezeket könnyű rántani és sütni is és elég finom is szerintem:)

2015. márc. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Veszel fagyasztott halat, (tonhal, pangasius), hagyod, h teljesen kiengedjen, leitatod rola a vizet, ehhez sok papirtorlo elfogy, en a halat nem szoktam sozni, a tojast erosen sozom, a lisztbe pedig fokhagymagranulatumot keverek, bepanirozom. A sorrend: liszt, tojas, zsemlemorzsa, es forro olajban ket-ket perc alatt mindket oldalat megsutom.
2015. márc. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Friss halat vegyél, a fagyasztott amikor kiolvad szörnyű lesz az állaga. A harcsapaprikás szerintem nagyon finom, az afrikai harcsa nem olyan drága hal.
2015. márc. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Fehérhúsú tengeri halfilé, besózod, beborsozod, bazsalikom, kis vaj, 1 dl fehérbor, alufólia, sütő, 20 perc.


Ugyanilyen halfilé (direkt nem írok típust, te ismered az anyagi helyzeted), mustárral bekened, bebundázod örölt valamilyen magba (kesu a legjobb, nem kell hozzá sok, s kisütöd kis vajon, serpenyőben.


Bármilyen olajos halkonzervből készíts húsgombócot: halhús, citromhéj kevés, chili, zabpehely/morzsa, só, esetleg tojás, ah nem áll össze. Kisütöd serpenyőben és paradicsomos spagettin tálalod.


Halfilé kockázva, reszelt répa, aprított hagyma, aprított szárzeller, chili, só, bors, citromhéj, füstölt reszelt sajt vagy parmezán. ezt keverd össze, majd tedd be egy tűzálló tálba, amit kiolajoztál. Készíts krumplipürét, simítsd rá, süsd meg 45 perc alatt sütőben.


Halfilé, zöldséggerezdek, kevés olivaolaj/vaj, fűszerek, tedd valamilyen sütőpapír vagy alufólia batyuba, s fél órán át süsd sütőben. A tányéron bontsa ki mindenki a magáét.


Kezdetnek:)

2015. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Mitol lenne borzaszto ize a fagyasztott halnak?

Birom mikor nem a valasz helyesseget pontozzak, csak sajat velemeny alapjan nyomjak a nem hasznos gombot...

Ez nem like gomb.

2015. márc. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zolidobos ***** válasza:
65%
Mennyi időt szánsz a barátodra??(etetésre) ha többet, akkor halászlé, rántott ponty/harcsa/süllő patkó, süt friss keszeg, ha kevesebbet, akkor fagyasztott bármi....
2015. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sörbudás pangasiust csináltam :p
2015. márc. 28. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!