Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Krémeshez bolti levelestésztáb...

Krémeshez bolti levelestésztából sütök lapot, a sütésnél szépen megsül, de nagyon felpúposodik a levelestészta. Mi a fortélya, hogy olyan vékony legyen, mint a cukrászdaié?

Figyelt kérdés
Nagyon felpúposodik, több centiméter vastagságúra. Emiatt nehéz is rátölteni a krémet, meg amikor az ember ráhelyezi a felsőlapot, utána meg alig lehet szeletelni. Szinte leveleire esik széjjel.

2015. ápr. 14. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
A bolti levelestésztát még bontatlanul fel kell gőzölni, hogy megpuhuljon.
2015. ápr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
sütés elött villával megszurkálni
2015. ápr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1. Ezt hogy érted? Én nem vagyok annyira gyakorlott a sütésnél. Kicsomagolom, belteszem a tepsibe, amibe szilikon lapot teszek a tapadás megakadályozására. Hőlégkeveréses üzemmódot választok és alkalmanként ránézek az üvegablakon át.
2015. ápr. 14. 12:24
 4/12 A kérdező kommentje:
2. Kérlek, ezt a villával történő szürkálás módját részletesebben megadnád. Lásd még az előző kommentemet.
2015. ápr. 14. 12:25
 5/12 anonim ***** válasza:
Én egy kicsit megvizezem és beteszem a mikróba, de csak rövid időre. Így felgőzöli és nem lesz kemény és száraz.
2015. ápr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5. Vagyis kiveszed a csomagolásból és még összehajtva "meghinted", spricceled vízzel? Nem fog összeregadni? Könnyen szét lahet majd hajtani? Akkor vékonyabb lap sül majd ki?
2015. ápr. 14. 12:29
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Villával megszurkálod - ezen MIT NEM LEHET ÉRTENI?!


Komolyan, nevetséges!

2015. ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7. Jó jó! Én kezdő vagyok és pasi. Nem tudhatok mindent.
2015. ápr. 14. 21:07
 9/12 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam és tényleg beválik, hogy egy sütörácsot teszel a tepsi tetejére - nem direkt a nyers tésztára, legyen közte kb 1-2 cm hely - és úgy sütöd.

Nagyon szép egyenletes vastagságú lesz, sokkal jobban lehet tölteni, mint bármilyen más módszerrel sütve.

A szurkálós esetben a legtöbbször egy része igen magasra sül, a másikfele meg lapos marad.

2015. ápr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9. Köszönöm. Majd keresek olyan sütőrácsot, vagy olyasféle dolgot. Ha olyan szilikonlapot tesz szerinted az ember közvetléenül a tésztára, amit a tepsi aljára szoktak teni? Az beleragadna?

A cukrászok hogy csinálhatják?

2015. ápr. 15. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!