Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a különbség a szakács és a...

Mi a különbség a szakács és a séf között? Vagy a kettő ugyanaz, csak a séf elegánsabb megnevezés?

Figyelt kérdés

2015. okt. 10. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
7%
Ugyanaz a kettő. A séf egy francia jövevényszó, a szakács meg magyar szó.
2015. okt. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi! Zavart, hogy nem tudtam. :)
2015. okt. 10. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Nem ugyanaz.

A szakács egy alacsonyabb beosztás.

A "séf" főnököt ( konyhafőnök) jelent.

Ahol egy konyhán egy szakács dolgozik, vagy 2-3 szakács, de önállóan, ott csak szakács van. Nagyobb konyhákon, ahol akár tucatnyi szakács lehet, a séf munkájának nagy részét nem a konkrét főzés teszi ki, hanem a szakácsok munkájának összehangolása, a minőség ellenőrzése, a magasabb tudást igénylő konyhai folyamat elvégzése, étlap kitalálása, összeállítása, nyersanyagok átvétele, ellenőrzése... - gyakorlatilag ő a szakácsok brigádvezetője.

2015. okt. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Az első válasz megérdemli a nulla százalékot, de a második lepontozása érthetetlen. Meglehetősen pontos választ adott.

A szakács egy foglalkozás, a séf egy beosztás. Ő a konyhafőnök.


Kérdező, itt egy eléggé részletes ismertetőt találsz a konyhai személyzetről, ha érdekel ilyen mélységben:


[link]

2015. okt. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Én nem szoktam le -és felpontozni senkit. Hülyeségnek tartom a pontozást.
2015. okt. 11. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!