Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. s. tortakrémem folyékony...

Noi333 kérdése:

S. O. s. tortakrémem folyékony nagyon hogyan tudnám besűrűsíteni? Recept lent

Figyelt kérdés
nagyon finom tortakrém receptet kaptam de sajnos nagyon folyékony. 1l tejet megfőztem 2cs vaníliás pudinggal, tettem bele 1 tábla tejcsokit, kakaóport és 1cs zselatint felfőztem 1dl vízzel azt is beletettem. illetve hulala krémet tettem még bele és szerintem itt lehet a baki hogy nincs rendesen felverve a hab. nagyon finom de folyékony kifolyik a tortából. szerintetek mit csináljak hogy ne legyen ennyire folyékony a krém? már plusz margarint is tettem bele e még mindig. :/

2015. dec. 25. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Tedd be a hűtőbe.
2015. dec. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

Te jó ég, már a leírás felénél elfogott a hányinger, hogy lehet ennyi szart összekeverni egy krémben??


Mindenesetre ha berakod a hűtőbe kb. kőkeményre fog dermedni a töménytelen mennyiségű pudingpor és zselatin miatt, nyugi.

2015. dec. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy mondják, hűtőbe vele.
2015. dec. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Martia válasza:
31%

Én is a hűtést javaslom, de ha nem használ, akkor keverj össze egy marék lisztet néhány deciliter tejjel és főzd jó sűrűre. Ezzel sűrítsd az eredeti krémet.


Egyéb ötlet: Legközelebb kevesebb tejet tegyél a pudingporokhoz. Ha a pudingot simán csak poharakba akarod tölteni, akkor mehet bele az egy liter tej, de ha tortakrémet készítesz, akkor 2 zacskó pudingporhoz 9 deciliter tej is elég.

2015. dec. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen hűtőben megdermedt jó lett az állaga. egyébként meg nagyon finom krém!
2015. dec. 27. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!