Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok írni nekem egy...

Tudnátok írni nekem egy egyszerű tej nélküli palacsinta receptet?

Figyelt kérdés
A google annyiféle változatot, adagot írt, hogy nem tudom mennyi hozzávaló kell. Egy kisebb adaghoz, kb. 10-15 darabhoz mennyi/milyen hozzávaló kell?

2016. aug. 16. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Én ugyanúgy csinálom csak tej helyett mandula vagy mogyorótejjel.
2016. aug. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Mindig szódavizet használok. Annyit, amennyi kell ahhoz, hogy az állaga megfelelő legyen.
2016. aug. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Csináld ugyanúgy, mint a sima tejes palacsintát,csak szódával, ahogy előttem is írták vagy esetleg savas ásványvízzel. Én kipróbáltam azzal is, ugyanolyan jó lett.
2016. aug. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

A bevált receptedet használd, csak tej helyett növényi tejet használj.

Én tej-tojás menteset kell süssek, ott már trükközni kell, hogy finom is legyen, de amíg a tojás mehet bele, addig jó lesz az!

2016. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És mennyi tojás és liszt kell?
2016. aug. 16. 16:04
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Miért kell lepontozni azt aki növényi tejet használ??? Főleg hogy tejmentes volt a kérdés...
2016. aug. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Ezt így nem lehet pontosan megmondani, van , aki vastagabb, van, aki a vékonyabb palacsintát szereti

Keverj be 20-25 deka lisztet, 1 tojás elég bele, csipet só, egy csipet cukor, és lassan adagolt szódavízzel keverd előbb nokedli sűrűségűre, majd kézi habverővel és további szódával keverd csomómentes állagúra. Sűrűn folyónak kell lennie. hagy pihenni is, mert a liszt dagadni fog, és lehet, hogy kér még egy kis vizet.

Majd meglátod mennyi lesz belőle, 10-12 mindenképpen, de lehet, hogy párral több.

Akkora merőkanalat keress, amibe egy adagnyi pont belefér, és kitölti a palacsintasütőt a tészta.

2016. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért kell lepontozni a növényi tejeset, amiért a szódavizeset és ásványvizeset is...valakinek ez az összes öröme :)
2016. aug. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! Én senkit nem pontoztam le, mindenkinek ment a zöld kéz felőlem!
2016. aug. 16. 17:31
 10/11 anonim ***** válasza:
2016. aug. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!