Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fagyasztott halfilé sütőben...

Fagyasztott halfilé sütőben sütve. Hány fokon érdemes és kb. mennyi ideig?

Figyelt kérdés
Sütöttem már halat, de leginkább fritőzben vagy serpenyőben. Sütőben még nem próbáltam a halat.
2017. okt. 10. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
A dobozán/csomagolásán rá van írva, hogy hogy lehet sütöben sütni. Ha nincs rajta ilyen opció, akkor normálisan nem tudod megsütni sütöben, mert vagy megég a külseje, vagy szétmálik az egész.
2017. okt. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez eszembe sem jutott. Akkor a sütős lehetőség nem jöhet szóba. A csomagolás csak a fritőzös/serpenyős megoldást írja.
2017. okt. 10. 10:23
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Ritkán sütök halat tepsiben, pedig jó módszer. Ilyenkor mindig langyos vízbe szoktam tenni előtte, hogy kiolvadjon sütés előtt, és az ne számítson bele az időbe. Ha a kiolvasztott halat beleteszed, onnan indul a számlálás. Mérettől is függ, de 200 fokon kb. 20 perc elég szokott lenni, ha 20 perc után villával leellenőrzöd, biztos nem marad nyers.
2017. okt. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha vízben kiolvasztod a halat, akkor akár dobhatod is ki, mert minden íz kimegy belöle, cserében megszívja magát vízzel és teljesen íztelen moslék lesz belöle.
2017. okt. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenfélét szoktam sütőben sütni.

Tepsibe teszel alufóliát, pici vajat alá, esetleg egy kis citrommal, fűszerekkel.

Milyen hal?

2017. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Kiengedve meg lehet sütni sütőben. Ha sietve kell kiengedni, akkor zacsistol szoktam meleg vízbe tenni, így kb negyed óra alatt kienged. Előmelegített sütőben süsd, kb 15 perc elég. Ha sutopapirra teszed, nem fog leegni. Teheted a halat citromkarikakra is, úgy is finom
2017. okt. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én lecsósan szoktam sütőbe, rakok rá hagymakarikát,paprikát,paradicsomot, tetejére füstölt mangalica szalonnát, 20 perc alatt kész nagyon finom !

Ezt is szoktam ,ez is sütőben készül:

[link]

2017. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A halat előző este kiveszem a fagyasztóból, és hideg tejben olvasztom ki.

200 fokra Előmelegített sütőbe teszem a befűszerett(fokhagyma,só bors, petrezselyem, borsikafű)), zsemlemorzsával megszórt halat. 5 perc múlva mérsékelem a hőfokot 170 fokra, és még 15 percig sütöm. Citromlevet csepegtetek rá és már tálalom is

2017. okt. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!