Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyors sós sütemények?

Gyors sós sütemények?

Figyelt kérdés
Olyan könnyűre gondoltam, mint edesben a kokuszgolyo
2017. dec. 5. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Sütés nélkül ? Két finom sós kekszet összeragasztasz valamilyen fűszeres sajtkrémmel.
2017. dec. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem baj ha sütni kell.

Csak ne legyen olyan időigényes

2017. dec. 5. 10:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Én levelet tésztából szoktam csinálni nagyon finom sós süteményeket. Lehet pl. sajtos rudat (bekened tojással, rászórsz sajtot, szétvágdosod),pizzás csigát (sűrített paradicsomot összekeverek pizza fűszerkeverékkel, reszelt sajttal, azt teszem a kiterített lapra, utána feltekerem, szeletelem). Sokféle variációt lehet csinálni:)
2017. dec. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sós-sajtos ropogós (sokáig eláll )

30 deka liszt, 25 deka ráma, vagy 20 deka zsír (én fél rámát kiegészítek zsírral 20 dekára.)

10 deka reszeltsajt belegyúrva.

6 evőkanál hidegvíz,1 evőkanál 10 %-os ecet, só ízlés szerint.(kezdetnek egy teáskanál, aztán egy csipet kóstolás, hogy elég-e )

A zsiradékot liszttel elmorzsoljuk, hozzáadjuk a többi hozzávalót és összegyúrjuk.

Kb fél órát pihentetjük, majd kb 1 cm vastagra kinyújtjuk.

derelyevágóval kb 1 centis csíkokra vágjuk, amiket kb 4-5 centisekre darabolunk.

felvert tojással lekenjük, és sütőpapíros tepsibe tesszük, egymáshoz nem túl közel, mert megnőnek. Megszórjuk még reszelt sajttal, vagy köménnyel, szezámmal.

Előmelegített sütőben aranyszínűre sütjük.(hamar sül ) Ennyiből kb 3 tepsi lesz. Lehet pogácsának, vagy négyszögeknek is kiszaggatni/vágni.

Olyan kelendő, hogy érdemes dupla adagban készíteni.

Vendégvárónak is tökéletes.

2017. dec. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van krumplis-sajtos-baconos muffin receptem is, azt tényleg csak össze kell keverni, és mehet a formába.

Ha van muffintepsid, leírom a receptet.(joghurt, kefír, tejföl valamelyike kell bele, de végsősoron tej is jó )

2017. dec. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!