Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért van az, hogy ha sütőm,...

Miért van az, hogy ha sütőm, vagy rántom a sertés karajt, rágós marad?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy rövidebb ideig kellene sütni, de félek, hogy ugy nyers marad. Egyébként ugy készitem el, ahogyan kell, vékonyra kiverem.Talán sok a zsir, amiben sütöm, vagy inkább kevés ?

2018. jún. 23. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
Süsd sütőben.
2018. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Én (pasi) este összekeverek egy tojást tejföllel, abba teszem a husikat éjjelre. Utána liszt 1/3-ad, prézli 2/3-ad keverékbe forgatom és úgy sütöm ki. Isteni.
2018. jún. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Ha grillezve vagy sütve készítés:

Sütés előtt 1-2 órával tedd 5 %-os sóoldatba.

A hús idővel elég sok vizet magába szív, ez biztosítja, hogy sütés közben is nedves maradjon.

Közvetlenül elkészítés előtt papírtörlővel itassad szárazra a húst, majd minden oldalán bőségesen szórj rá fűszerkeveréket.

Minél vékonyabb a hús, annál forróbban és gyorsabban kell sütni.

Ha rántva készítés

Nem szabad kiklopfolni, ha nagyon vastag a szelet, kézzel ütögetve lapítsd ki.

Ne álljon sokáig lesózva,csak közvetlenül panírozás előtt sózd, mert túlságosan sok vizet veszít és kemény lesz.

Ne legyen túl forró az olaj, mert a panír megég, de a hús nyers marad, de nem lehet lassan sem sütni mert akkor megkeményedik. Sütés közben sokszor kell megfordítani akár négyszer, ötször is, nem szabad az egyik oldalàt egyszerre készresütni.

Nem szabad sütés közben megszúrkálni, még forgatáskor sem, mert kifolyik az értékes leve és száraz , rágós lesz.

2018. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%
Fedőt használj az elején.
2018. jún. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Beteszed FORRÓ olajba, lefeded.


Mikor piros a panír, megfordítod, fedő nélkül megsütöd.


Én mindig így észítem, egyszer sem maradt még rágós. Ja, és nem bohóckodok ilyen-olyan áztatással :D

2018. jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%

Gratulálok a lepontozónak, biztos hasznosnak találta a válaszom.

Na gyere pontozd le ezt a hsz-t is..

2018. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!